"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Roger Avary idzie do więzienia 0

Roger Avary, autor scenariusza do filmu Pulp Fiction, został skazany na rok więzienia oraz pięcioletni dozór policyjny za wypadek ze skutkiem śmiertelnym, jaki spowodował blisko rok temu. Oznacza to, iż nagrodzony Oscarem scenarzysta pójdzie za kratki. Taki wyrok był szokiem dla artysty.

Scenarzysta Roger Avary

W sierpniu 2008 roku Roger Avary kierował swoim luksusowym mercedesem pod wpływem alkoholu. To właśnie wtedy doszło do wypadku, w którym zginął jego znajomy. On i jego żona z wypadku wyszli niemal bez szwanku.

Policja ustaliła, iż Avary nie tylko kierował pod wpływem alkoholu, ale złamał kilkanaście przepisów drogowych (między innymi przejechał kilka skrzyżowań na czerwonym świetle, wyprzedał w niedozwolonych miejscach). Chwilami prędkość jego samochodu wynosiła ponad 180 km/h.

Roger Avary to jeden z najlepszych scenarzystów filmowych w Hollywood. Z pochodzenia jest Kanadyjczykiem a w kinie zadebiutował od filmu pt. The Worm Turns (w 1983 roku). W 1995 roku otrzymał Oscara za scenariusz do filmu Pulp Fiction. Jest również autorem scenariuszy do takich produkcji jak: Napad, Żyć szybko, umierać młodo, Silent Hill czy Beowulf. Obecnie pracował na planie filmu Return to Castle Wolfenstein.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…