MGM uratowane

Logo studia MGM

Studio MGM chwilowo zażegnało kryzys. Kilka dni temu informowaliśmy was o kłopotach tego przedsiębiorstwa jednak dzisiaj zatrudnieni prawnicy uzyskali możliwość odroczenia części spłat. Co więcej udało się zgromadzić cześć środków finansowych na pokrycie części długu.

Oznacza to, iż fani Hobbita mogą spać spokojnie. Produkcja tego obrazu szybko ruszy.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu w prasie na całym świecie pojawiły się informacje, według których przedsiębiorstwo MGM jest zadłużone na blisko 4 mld $. Firmie groziło bankructwo oraz wyprzedaż całej bibliografii filmowej, która należy do jednej z największych w całej Hollywood. A to z kolei zagroziłoby planom realizacji takich filmów jak Hobbit czy nowej odsłony Bonda.

W dniu dzisiejszym według doniesień amerykańskich dziennikarzy szefom studia oraz zatrudnionym przez nich prawnikom udało się zdobyć cześć pieniędzy na pokrycie długów wobec największych dłużników. Co więcej udało im się uzyskać w niektórych przypadkach odroczenie spłaty. Dodatkowo firma ma przejść restrukturyzację, dzięki czemu więcej już długów przynosić nie będzie.

Jest to dobra wiadomość dla Petera Jacksona, który planuje nakręcenie dwóch filmów na podstawie słynnej powieści J.R.R. Tolkiena pt. Hobbit. Pierwszy z nich miałby pojawić się w kinach w 2011 roku a drugi rok później. Reżyserem obu części zajmie się Guillermo del Toro (Hellboy).

Obecnie trwają pracę nad scenariusze. Skrypt piszą wspólnie Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens oraz del Toro. Według pierwotnego harmonogramu scenariusz ma być gotowy do listopada br.

Film Hobbit będzie produkowany przez studio MGM i New Line Cinema. Obie po połowie podzielą się kosztami oraz zyskami.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux