"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Poznaj plany Johna Woo 0

John Woo (Trzy Królestwa) w ostatnich dniach udzielił szczerego wywiadu, w którym powiedział na temat swoich najbliższych filmowych planach. Najbardziej prawdopodobne z nich są dwie produkcje. Jedna z nich to nowa wersja Samuraja, który w oryginale wyreżyserował Jean Pierre Melville. Drugi to byłaby historia o Marco Polo.

Reżyser John Woo i aktorka Chiling Lin na planie filmu Trzy Królestwa (2008)

Johnowi Woo marzy się nowa wersja Samuraja, którego już raz przerobił. Było to jednak w roku 1967 a więc na tyle dawno, iż można byłoby całą historię widzom odświeżyć. Na dodatek dzięki obecnej technice obraz mógłby toczyć się we współczesności, wykorzystywałby najnowocześniejszą technologię efektów specjalnych.

Inny projekt, o którym myśli reżyser to filmowa historia z udziałem Marco Polo. Woo jest wielbicielem tej części życiorysu wielkiego podróżnika, w której zaprzyjaźnił się on z wnukiem Czyngis-chana, Kubilajem Chanem. Ewentualna produkcja skupiałaby się, więc na tych wydarzeniach z XIII wieku, w której to Marco Polo był częstym gościem na dworze Kubilaja.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Marco Polo w estetyce typu Hero czy Cesarzowa wyglądałby wg mnie super. Kolory, sposób prowadzenia kamery dodałyby mu wiele uroku.

Proszę czekać…