Jest scenarzysta Warcrafta! 0

Sam Raimi, reżyser filmu Warcraft na podstawie serii kultowych gier firmy Blizzard w wywiadzie wyjawił, że scenarzysta Szeregowca Ryana, Robert Rodat napisze skrypt Warcrafta, projektu, który Raimi wyreżyseruje po Spider-Manie 4.

Warcraft

Zmieniła się też koncepcja filmu. Według słów Raimiego, wolą dokonać adaptacji gry niż skorzystać z historii stworzonej w świecie Warcrafta.

Chcemy być naprawdę wierni grze. Chcemy, by Robert Rodat stworzył historię, która sprawi wrażenie przygody z World of Warcraft. Oczywiście będzie bardzo odmienna, ponieważ zostanie przetłumaczona na świat filmu.

Czyżby szykował się nam hit fantasy na miarę Władcy Pierścieni?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

regoat

swietna informacja, jeszcze tylko jakby miali w planie ekranizacje StarCraft’a. Ekranizacja pierwszej czesci Mortal Kombat byla ok, z 2 czesca to juz bylo gorzej.

Czudi

Uważam, że Mortal Kombat to też dobra egranizacja, a ja ktoś czepi się scenariusza kopanki, to śmiechem zabije:D

kamil_ka

Generalnie każda część gry miała innych bohaterów i opowiadała inną historię, a jedynymi wspólnymi elementami było miasteczko Silent Hill i atmosfera paniki i zaszczucia (+ jakieś szczegóły). Film wyjął motywy głównie z części 1 (ogólny zarys fabuły, policjantka) i 2 (Piramidogłowy:D) dodając od siebie dobre zakończenie, które na pewno mogłoby pasować do gry. Poza tym odwzorował pokręcony klimat gry w 110%. Jako fan gry wystawiam mu 9/10.

Beznickowy

Wyjątek potwierdzający regułę. Ale z tego co słyszałem, film "Silent Hill" znacznie odbiega fabułą od gry komputerowej, na podstawie której powstawał. Nie zakładam, że "Warcraft" z góry będzie zły, ale uważam, że Sam Raimi nie będzie w stanie uczynić z tego dzieła filmowego. Co najwyżej powstórzy sukces (kasowy) Spider-Mana.

kamil_ka

A Silent Hill to dzik??

Proszę czekać…