"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Peter Jackson produkuje The Dambusters? 1

Wczoraj pojawiły się plotki mówiące o tym, iż reżyser Peter Jackson rozpoczął przygotowania do produkcji swojego planowanego od kilku lat filmu pt. The Dambusters. Według medialnych doniesień pracę nad scenariuszem rozpoczął właśnie Stephen Fry (V jak Vendetta). Według jego komentarza projekt ten wszedł w fazę preprodukcji.

Reżyser Peter Jackson

Film The Dambusters ma być ekranizacją słynnej powieści autorstwa Paula Brickhilla, która już raz została zekranizowana. W roku 1954 powstał film w reżyserii Micheala Andersona. Kilka miesięcy temu to właśnie o tym projekcie Jackson mówił jako: "swój wymarzony".

Powieść skupia się na losach Dumbustersów, czyli 617. Dywizji Bombowej RAFu. To właśnie ta dywizja w 1943 roku dokonała spektakularnego ataku lotniczego na niemieckie zapory wodne. Po raz pierwszy w ataku tym użyto wymyślonych przez Barnesa Wallasa skaczących bomb. W skład dywizji wchodzili piloci z różnych krajów świata.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Oj jeśli te plotki by się potwierdziły to będzie jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów. Widziałem wersję z 1954 roku, czytałem trochę na ten temat i bardzo chciałbym to zobaczyć w wersji AD 20… z super efektami.

Proszę czekać…