"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Jackie Chan w remake'u Klasztoru Shaolin 1

Aktor Jackie Chan zagra jedną z głównych ról w nowej wersji słynnego Klasztoru Shaolin, który w 1979 roku stała się jedną z najciekawszych filmów kina kopanego w historii. W głównych rolach wystąpią także Andy Lau i Nicholas Tse. Reżyserem nowej wersji został Benny Chan (Policjanci z Hongkongu).

Jackie Chan w filmie Incydent (2009)

Chińska wersja filmu ma być jedną z najdroższych produkcji w historii kina azjatyckiego. Budżet filmu to blisko 29 mln $, a większość z niego zostanie przeznaczona na niezwykłe sceny batalistyczne. Produkcja, bowiem będzie mogła się pochwalić sceną walki, w której pojawi się 1000 prawdziwych mnichów. Na dodatek twórcy filmu planują ukazanie momentu spalenia klasztoru.

Głównym bohaterem będzie młody i arogancki Hao Jie, który pokonuje w pojedynku jednego z mistrzów Shaolin. Po tym jednak, gdy rodzina mężczyzny zostaje zabita przez jego rywala postanawia wrócić do klasztoru i przy pomocy wojowników wyszkolonych w murach klasztoru zemścić się na swoim rywalu.

Zdjęcia do produkcji ruszają jeszcze w tym roku tak, aby premiera miała miejsce pod koniec 2010 roku.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

"Klasztor Shaolin" to jeden z moich ulubionych filmów kopanych. Młodziutki Jet Li i wu shu w pełnej krasie. Ciekawy jestem jak poradzi sobie z wyzwaniem Jackie Chan i reszta obsada. W końcu zmierzą się z legendą kina sztuk walki.

Proszę czekać…