Ridley Scott mówi o prequelu Obcego

Reżyser Ridley Scott

Od kilku miesięcy pojawia się wiele spekulacji dotyczących planowanego nakręcenia prequela filmu Obcy – 8 pasażer Nostromo. Magazyn Empire postanowił, więc zapytać się Ridleya Scotta jak faktycznie sprawa wygląda. Udało im się porozmawiać z reżyserem podczas trwającego w Londynie festiwalu filmowego.

Ridley Scott poinformował, iż aktualnie Jon Spaihts pisze scenariusz do projektu, który na pewno będzie prequelem całej historii. Według słów reżysera wiedzą oni dokładnie, czego chcą i jak ma on wyglądać. Scott zdradził także, iż cała akcja ma się rozgrywać stosunkowo niedługo przed odkryciem statku Obcych przez ludzi. Kiedy poproszono o bardziej dokładną datę rozgrywania się całego filmu, reżyser powiedział, iż może to być od 50 do nawet 30 lat przed historią opowiedzianą w pierwszym filmie.

Niestety nic więcej na temat samej produkcji nie wiadomo. Nie wiemy, więc kto wystąpi w filmie oraz co chyba najważniejsze gdzie toczyć się będzie akcja. Niektórzy fani chcieliby zobaczyć planetę Obcych inni zaś chcieliby zobaczyć historię powstania korporacji Waylenda. Jak jednak będzie, nie wiadomo.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux