"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Weekend w kinie 0

W najbliższy weekend w szerokiej dystrybucji zaledwie dwie nowości. Jedna z nich dostępna jest już od środy a druga to horror komediowy z udziałem seksownej Megan Fox. Indywidualiści i fani kina bardziej ambitnego mają zaś możliwość obejrzenia produkcji pt. Odgłosy robaków – Zapiski mumii. Jednak tej produkcji nie szukajcie w multipleksach.

Kadr z filmu This Is It (2009)

Zapraszamy do zapoznania się z naszym autorskim subiektywnym przeglądem premier.

This Is It

Kadr z filmu This Is ItKadr z filmu This Is It

OPIS: Film ten oferuje fanom i miłośnikom muzyki na całym świecie rzadką szansę spojrzenia zza kulis na artystę podczas prób do koncertów, które miały mieć miejsce na początku lata na scenie londyńskiej O2 Areny, i na które wszystkie bilety zostały wyprzedane. Ukazane są kilkomiesięczne przygotowania od kwietnia do czerwca 2009. Widzowie będą mogli zobaczyć Michaela Jacksona, jakiego nigdy nie widzieli.

REŻYSERIA: Kenny Ortega.

GATUNEK: Dokument, muzyczny.

DLACZEGO WARTO IŚĆ: Produkcja dedykowana wszystkim fanom i sympatykom wielkiego Michaela Jacksona. Jest to jedyna okazja do obejrzenia na dużym ekranie jak właściwie miały wyglądać koncerty przygotowywane przez muzyka. Wielki plus za te zapiski ostatnich miesięcy jego życia.

DLACZEGO NIE WARTO IŚĆ: Jeśli oczekujecie rzetelnego dokumentu odsłaniającego kulisy wielkiego powrotu Jacksona to produkcja nie jest dla was. Pamiętajmy także, iż dochód nie idzie na szczytne cele, właściwie nie wiadomo, na co idzie dochód.

Zabójcze ciało

Kadr z filmu Zabójcze ciałoKadr z filmu Zabójcze ciało

OPIS: Horror na Halloween na podstawie scenariusza Diablo Cody, wyróżnionej Oscarem, za Juno. Uczennica szkoły średniej zostaje opętana przez diabła i zaczyna zabijać swych kolegów z klasy. Czy jej najlepszej przyjaciółce uda się położyć temu kres?

REŻYSERIA: Karyn Kusama.

OBSADA: Megan Fox, Adam Brody, Amy Sedaris, Amanda Seyfried, Allison Janney i Kyle Gallner.

GATUNEK: Horror, komedia.

DLACZEGO WARTO IŚĆ: Co prawda Polacy nie świętują Halloween, ale jeśli macie ochotę w jakiś sposób się zabawić, nie bardzo lubicie straszne horrory, chcecie zobaczyć coś ciekawego i na dodatek popatrzyć na ładne dziewczyny (bądź chłopaków) to idealna propozycja dla was.

DLACZEGO NIE WARTO IŚĆ: Potencjał scenariusza Diablo Cody, która zamierzała zrealizować inteligentną parodię horrorów został zmarnowany przez kiepską reżyserię twórczyni Aeon Flux i Girlfight. Jeśli nie chcecie tylko oglądać seksownej Megan to sorry, film nie jest dla was.

Odgłosy robaków – Zapiski mumii

Kadr z filmu Odgłosy robaków - Zapiski mumiiKadr z filmu Odgłosy robaków - Zapiski mumii

OPIS: Myśliwy polujący na króliki odkrywa w lesie zmumifikowane ciało 40-letniego mężczyzny. Lekarze twierdzą, że zgon nastąpił około stu dni wcześniej. Zmarły prowadził dziennik, z którego możemy odtworzyć ostatnie dwa miesiące jego życia. Pod koniec sierpnia udał się w góry, które kiedyś odwiedził jako student. Zachwycony ich dostojnym pięknem, pomyślał, że to idealne miejsce na śmierć. Po kilkunastu latach zjawia się tu ponownie. Notuje: „w plecaku mam wszystko, co potrzebne do samobójstwa”. Nie zamierza się wieszać ani skakać ze skały. Wybrawszy ustronne miejsce, z folii i gałęzi buduje namiot, w którym postanawia zagłodzić się na śmierć. Ma ze sobą kilka książek (Beckett, Dante), trochę lekarstw przeciwbólowych, kilka świec i radio. Pije wyłącznie wodę deszczową.

REŻYSERIA: Peter Liechti.

GATUNEK: Dokumentalny.

DLACZEGO WARTO IŚĆ: Dokument, który ukazuje czym właściwie jest ludzkie ciało. Eksperyment Szwajcarskiego reżysera nie należy do filmów łatwych, ale nie należy również do kompletnych gniotów. Obraz skierowany dla widzów poszukujących w kinie czegoś innego niż prostej fabuły i pięknych kobiet.

DLACZEGO NIE WARTO IŚĆ: Niestety z produkcji tej wyszło coś co właściwie nie sposób polubić. W ogóle nie wciąga, widz nie czuje jakiegoś większego przywiązania do głównego bohatera. Na dodatek nie rozumiemy, dlaczego właściwie jest to dokument?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…