"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Pierwsze miliony Jacksona 0

Według dystrybutora filmu This Is It, dokument Kenny'ego Ortegi w dniu 28 października (czyli w dniu premiery) osiągnął wpływy na całym świecie w wysokości 20,1 mln $. Z całej tej kwoty blisko 7,4 mln $ to dochód, jaki osiągnięto na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kadr z filmu This Is It (2009)

Dokument This Is It pokazywany jest w 97 krajach świata. Najlepiej film ten sprzedawał się w Wlk. Brytanii (1,9 mln $), Francji (1,4 mln $), Japonii (1,2 mln $) oraz Niemczech (1,1 mln $). Niestety nie podano informacji, jakie wpływy osiągnięto z pokazów w Polsce. Sądząc jednak po wcześniejszych liczbie rezerwacji biletów wynik na pewno nie należał do najgorszych.

Tą produkcję będzie można oglądać tylko przez 2 tygodnie.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Michał 2009-10-31

To prawda u nas to bardziej chwyt marketingowy niż autentycznie jakieś wyjątkowo zmniejszenie ilości emisji. Chociaż według mnie film, że średnią oglądalnością pozostaje w kinach co najmniej miesiąc.

Artur 2009-10-30

Hmmm no niby. Masz racje. Ale tak patrząc z mojego punktu widzenia to filmy po dwóch trzech tygodniach znikają. Chyba że jakiś film był mocno promowany.

Quagmire 2009-10-30

Nie, no w kinach w USA potrafią być i po pół roku, oczywiście w zmieniającej się liczbie kopii. Np ostatni Star Trek był wyświetlany przez 21 tygodni
http://boxofficemojo.com/movies/?id=startrek11.htm
A sam wynik dość przeciętny, jeśli weźmiemy pod uwagę szumne zapowiedzi producentów- 250 mln$ w 5 dni, jak widać rację mieli Ci którzy pukali się w czoło

Artur 2009-10-30

A normalnie ile film w kinie jest? Też koło dwóch tygodni. Tani chwyt reklamowy.
W ogóle śmieszy mnie to wszystko, ludzie są czasami jak mrówki. Nagle wszyscy są fanami Jacksona, no ale jakoś biznes musi się kręcić.

Tomek 2009-10-30

Zawsze największe kokosy trzepie się po śmierci. Tak też jest i w tym przypadku:0 Cóż więcej pisać?!

Proszę czekać…