"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Pierwsze miliony Jacksona 0

Według dystrybutora filmu This Is It, dokument Kenny'ego Ortegi w dniu 28 października (czyli w dniu premiery) osiągnął wpływy na całym świecie w wysokości 20,1 mln $. Z całej tej kwoty blisko 7,4 mln $ to dochód, jaki osiągnięto na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kadr z filmu This Is It (2009)

Dokument This Is It pokazywany jest w 97 krajach świata. Najlepiej film ten sprzedawał się w Wlk. Brytanii (1,9 mln $), Francji (1,4 mln $), Japonii (1,2 mln $) oraz Niemczech (1,1 mln $). Niestety nie podano informacji, jakie wpływy osiągnięto z pokazów w Polsce. Sądząc jednak po wcześniejszych liczbie rezerwacji biletów wynik na pewno nie należał do najgorszych.

Tą produkcję będzie można oglądać tylko przez 2 tygodnie.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Michal_Dajer

To prawda u nas to bardziej chwyt marketingowy niż autentycznie jakieś wyjątkowo zmniejszenie ilości emisji. Chociaż według mnie film, że średnią oglądalnością pozostaje w kinach co najmniej miesiąc.

Darth_Artur

Hmmm no niby. Masz racje. Ale tak patrząc z mojego punktu widzenia to filmy po dwóch trzech tygodniach znikają. Chyba że jakiś film był mocno promowany.

Quagmire

Nie, no w kinach w USA potrafią być i po pół roku, oczywiście w zmieniającej się liczbie kopii. Np ostatni Star Trek był wyświetlany przez 21 tygodni
http://boxofficemojo.com/movies/?id=startrek11.htm
A sam wynik dość przeciętny, jeśli weźmiemy pod uwagę szumne zapowiedzi producentów- 250 mln$ w 5 dni, jak widać rację mieli Ci którzy pukali się w czoło

Darth_Artur

A normalnie ile film w kinie jest? Też koło dwóch tygodni. Tani chwyt reklamowy.
W ogóle śmieszy mnie to wszystko, ludzie są czasami jak mrówki. Nagle wszyscy są fanami Jacksona, no ale jakoś biznes musi się kręcić.

Flames23

Zawsze największe kokosy trzepie się po śmierci. Tak też jest i w tym przypadku:0 Cóż więcej pisać?!

Proszę czekać…