"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nie powstanie amerykański Oldboy 0

Amerykańska prasa poinformowała dzisiaj, iż studio DreamWorks wycofało się z projektu nakręcenia amerykańskiej wersji filmu Oldboy. Oznacza to, iż Steven Spielberg i Will Smith także zrezygnowali z prac nad jego udziałem. Oficjalnym powodem jest fakt, iż studio nie mogło dogadać się ze swoim partnerem z Południowej Korei.

Kadr z filmu Oldboy (2003)

Według jednego z serwisów praca przy produkcji została przerwana ze względu na fakt, iż DreamWorks nie mogło się dogadać z właścicielem praw do oryginału. Mówi się, iż koreańscy twórcy chcieli mieć możliwość wglądu w pracę nowej wersji tak, aby nie była ona znacznie gorsza od oryginału. Nieoficjalnie dodaje się również, iż zarówno Spielberg jak i Smith byli niezadowoleni z pierwszej wersji scenariusza, jaką otrzymali.

Przypomnijmy, iż obraz Oldboy został nakręcony w 2003 roku przez Parka Chana-wooka. Głównym bohaterem jest pewien mężczyzna, który zostaje porwany i następnie przez 15 lat przetrzymywany. Po tym okresie budzi się w parku. Nie wie, dlaczego go uwolniono a co więcej nie wie, dlaczego został porwany. Postanawia odnaleźć ludzi, którzy mu to zrobili i zemścić się na nich.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Santanico

i bardzo dobrze,że nie powstanie

Proszę czekać…