Weekend z filmem - przegląd 0

W tym tygodniu w kinach aż 6 nowych pozycji: Ja, Ty i On – komedia opowiadajaca o młodym małżeństwie i ich natarczywym gościu, komedia romantyczna John Tucker musi odejść, dramat Kto nigdy nie żył… z Michałem Żebrowskim w roli głównej, Po rozum do mrówek – historia chłopca, który w magiczny sposób trafia do świata… mrówek, Przetrzymać tę miłość z nowym odtwórcą roli Bonda, Danielem Craigiem oraz romans Zakochany Paryż. W telewizji zaś m.in. Lara Croft: Tomb Raider, Poranek kojota, Szeregowiec Ryan, Bad Company oraz Duch i Mrok. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

Ja, Ty i On

W perfekcyjnym wydawałoby się życiu nowożeńców Carla (Matt Dillon i Molly (Kate Hudson pojawia się jeden problem, któremu na imię Dupree (Owen Wilson). Ten słodki chłopak, którego ulubionym zajęciem jest leżenie i oglądanie telewizji właśnie stracił pracę, samochód i lokum do przesiadywania, więc liczy na przygarnięcie przez najbliższe kilka dni, no może miesiąc w najgorszym wypadku. I tak oto wprowadzając się do pary, która z pewnością chciałaby mieć spokój i czas tylko dla siebie, rozpoczynają się kłopoty z czego powstaje wiele śmiesznych a zarazem niesmacznych sytuacji.

<table border=0 height=289 width=820>

Kadr z filmu Ja, Ty i On 2006Kadr z filmu Ja, Ty i On 2006

Kadr z filmu Ja, Ty i On 2006Kadr z filmu Ja, Ty i On 2006

John Tucker musi odejść

Bohaterkami filmu są trzy dziewczyny Carrie (Arielle Kebbel), która kocha dziennikarstwo, chearlederka Heather (Ashanti) oraz weganka Beth (Sophia Bush). Pochodzą one z różnych grup w pewnej szkole średniej, które po kolei są uwodzone, a następnie bezceremonialnie porzucane przez największego szkolnego podrywacza oraz kapitana drużyny koszykarskiej Johna Tuckera (Jesse Metcalfe). Gdy dziewczyny dowiadują się, że chodzą na randki z tym samym facetem, próbują pokonać wzajemną niechęć i postanawiają zemścić się na niewiernym donżuanie. Nie będzie to jednak takie łatwe zadanie, gdyż każda sprytnie wymyślona intryga nie daje im przewagi… lecz Tuckerowi.

<table border=0 height=251 width=789>

Kto nigdy nie żył…

Młody, ambitny i charyzmatyczny ksiądz Jan na co dzień żyje i pomaga środowisku objętym narkomanią. Jednak nie podoba to się jego przełożonym, którzy wysyłają go na studia do Rzymu. Jan jednak jest pewien, że jest to próba oddzielenia go od potrzebujących go ludzi, więc postanawia walczyć o swoje miejsce. Świat się przewraca do góry nogami… w szpitalu dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Postanawia sam z tym żyć, chowa się w starym klasztorze, wszelkie zwątpienia próbuje zagłuszyć fizyczną pracą. Jednak nie przynosi mu to ulgi, wręcz przeciwnie, cierpienie, więc opuszcza zakon. Po wyjściu spotykał młodych ludzi, dzięki którym na nowo doświadczy życia i doprowadzą go do starego znajomego.

<table border=0 height=244 width=755>

Po rozum do mrówek

Historia niesfornego 10-latka, Lucasa Nickla (Zach Tyler), który niedawno wraz z rodzicami (Cheri Oteri i Larry Miller) i młodszą siostrą, Tiffany (Allison Mack) przeprowadził się do nowego miasta. Rodzice nie poświęcają mu zbyt dużej uwagi, gdyż planują swoją rocznice ślubu. Lucas, aby wyładować swoją energię depcze, kopie i zalewa wodą z ogrodowego węża kolonię mrowisk, znajdującą się u niego na podwórku. Za karę w magiczny sposób zostaje skurczony do rozmiaru owada i skazany na ciężką pracę w ruinach. Przed przywróceniem do postaci człowieka, zaczyna doceniać bezinteresowną przyrodę, uczy się tolerancji i zrozumienia, jednocześnie jest to dla niego bardzo cenna lekcja.

<table border=0 height=255 width=798>

Przetrzymać tę miłość

Joe Rose (Daniel Craig) zaplanował dla swojej dziewczyny Claire (Samantha Morton) kameralny piknik na wsi. Okazja jest wyjątkowa. Joe przyniósł wino i pierścionek. Właśnie zamierza się oświadczyć, gdy tuż obok opada napędzany gorącym powietrzem balon. W jego koszu uwięziony jest mały chłopiec (Jeremy McCurdie). Joe i trzech innych mężczyzn instynktownie spieszy mu na pomoc. Podczas próby wyciągnięcia dziecka z balonu ginie jeden z mężczyzn. Joe stara się dowiedzieć jak do tego wszystkiego doszło. Myśli na temat wypadku nie dają mu spokoju. Nagle dzwoni do niego jeden z ratowników, Jed (Rhys Ifans), który zaczyna coraz bardziej ingerować się w życie Joe.

<table border=0 height=287 width=804>

Zakochany Paryż

Najpiękniejsze rzeczy dzieją się między ludźmi w Paryżu. Tam wszystko jest możliwe, a czas nie ma znaczenia… Zakochany Paryż to film, który zabierze nas w podróż po stolicy miłości. Paryż nastrojowy, kapryśny, dramatyczny – różne spojrzenia na miłość, nie tylko według romantycznego przepisu, w którym mieszają się wino, kafejka na Montmartre i czerwone usta Amelii.

<table border=0 height=273 width=812>

PIĄTEK – 22 WRZEŚNIA

Trzech mężczyzn i dziecko – 19:30 POLSAT , komedia

Critters – 20:10 TVN7 , sience-fiction

Lara Croft: Tomb Rider – 20:15 TVN , przygodowy

Duch i Mrok – 20:20 TVP1 , przygodowy

☼ Pogrzebana prawda – 21:55 TVN7 , thriller

Szeregowiec Ryan – 22:25 TVN , dramat wojenny

Druga prawda – 22:55 TVP1 , dramat sensacyjny

Stróże prawa – 23:15 TVP2 , kryminał

Pif-paf! Jesteś trup! – 23:55 TVN7 , dramat obyczajowy

Omen 4 – Przebudzenie – 0:15 POLSAT , horror

Libertyn – 0:55 TVP1 , komedia

SOBOTA – 23 WRZEŚNIA

Tootsie – 20:05 TV4 , komedia

Interkosmos – 20:10 TVN7 , komedia siencie-fiction

Znamię – 20:15 TVP1 , dramat obyczajowy

Bad Company – 21:15 POLSAT , komedia sensacyjna

Poranek kojota – 21:45 TVN , komedia

Rok smoka – 23:00 TVP1 , kryminał

W matni – 23:10 TVP2 , dramat kryminalny

Skandalista Larry Flint – 23:45 TV4 , biograficzny

M. Butterfly – 1:15 TVP2 , dramat obyczajowy

NIEDZIELA – 24 WRZEŚNIA

Szpiedzy tacy jak my – 12:55 POLSAT , komedia

☼ Znak Zorro – 18:25 TV4 , przygodowy

Informator – 20:00 POLSAT , dramat obyczajowy

Wygrane marzenia – 20:15 TVP1 , obyczajowy

Doskonały świat – 20:10 TVN7 , dramat sensacyjny

Rok broni – 22:00 TV4 , thriller

Iris – 22:05 TVP1 , dramat biograficzny

Rodzina Addamsów – 0:05 TVN7 , czarna komedia

Noce Cabirii – 0:30 TVP1 , dramat obyczajowy

Kadr z filmu John Tucker musi odejść 2006Kadr z filmu John Tucker musi odejść 2006 Kadr z filmu John Tucker musi odejść 2006Kadr z filmu John Tucker musi odejść 2006 Kadr z filmu Kto nigdy nie żył... 2006Kadr z filmu Kto nigdy nie żył... 2006 Kadr z filmu Kto nigdy nie żył... 2006Kadr z filmu Kto nigdy nie żył... 2006 Kadr z filmu Po rozum do mrówek 2006Kadr z filmu Po rozum do mrówek 2006 Kadr z filmu Po rozum do mrówek 2006Kadr z filmu Po rozum do mrówek 2006 Kadr z filmu Przetrzymać tę miłość 2006Kadr z filmu Przetrzymać tę miłość 2006 Kadr z filmu Przetrzymać tę miłość 2006Kadr z filmu Przetrzymać tę miłość 2006 Kadr z filmu Zakochany Paryż 2006Kadr z filmu Zakochany Paryż 2006 Kadr z filmu Zakochany Paryż 2006Kadr z filmu Zakochany Paryż 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

leprechan

ja ide zaraz do kina to ocenie ;-)

majron

tootsie jak dla mnie najlepsze jesli chodzi o tv a z kina przetrzymac te milosc :)

to ja podtrzymuje Duch i Mrok i doloze Premiere kinowa :) KTO NIGDY NIE ZYL ;-) dla mnie film numer 1 weekendu

Ronaldinho

K4c5er ma rację najlepsza pozycja tego weekendu to "Szeregowiec Ryan", druga to "Poranek kojota" :-)

Trophy

A ja sobie obejrzę "Duch i Mrok" skoro Grzesio mówi, że dobry :P

Proszę czekać…