2012 miażdży box office 2

Film Rolanda Emmericha, 2012 zarobił najwięcej w weekend osiągając 8 miejsce w historii listopada. Jest to największy zysk w Stanach od lipca. Obraz zarobił 65 milionów dolarów, lecz to dopiero na świecie osiągnął spektakularny sukces zyskując 160 milionów, mając już razem 225 milionów w 3 dni. Projekt o budżecie 200 milionów dolarów raczej nie będzie porażką finansową jak 10000 BC, który na świecie do tej pory zarobił 260 milionów dolarów.

2012

Drugie miejsce zajmuje najnowsza animacja Roberta Zemeckisa, Opowieść Wigilijna. Obraz zanotował spadek o 26% i zyski liczące 22.3 miliony dolarów. Razem ma na koncie 63.3 miliona dolarów.

Opowieść WigilijnaOpowieść Wigilijna

Komedia polityczna Czarujący szpieg zajęła trzecie miejsce z zyskiem 6.2 miliona dolarów.

This Is It Michaela Jacksona zanotował duży spadek o ponad 60% kończąc w zestawieniu na miejscu 5 z zyskiem 5.1 miliona dolarów. Obraz razem na koncie ma już 68.2 miliony dolarów.

Czarujący SzpiegCzarujący Szpieg

2012 w przyszły weekend ma sporą konkurencją ze strony sequela Zmierzchu, Księżyc w Nowiu i superprodukcji historycznej Johna Woo, Trzy Królestwa.

Jak myślicie? Czy zachowa pierwsze miejsce?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Beznickowy

Ale pisząc taki artykuł powinno się przedstawiać fakty i prognozy poparte czymś więcej niż dobrą wolą autora. A "Trzy Królestwa" nie były nawet w pierwszej dziesiątce, więc gdzie ta spora konkurencja?

Scarlett666

Nie uwłaszczając żadnej z tych produkcji, Księżyc w Nowiu przyćmi resztę (śmiesznie zabrzmiało) i pewnie zarobi na starcie jakieś kolosalne sumy, bo wszystkie fanki Pattisona i Zmierzchu się na niego rzucą – wszyscy będą mówić tylko o tym, o jego sukcesie, itd.. ; )

Adam_Siennica

No i masz rację. Może odniosą sukces, może nie, może potem zwiększą liczbę jak będzie zainteresowanie – to się zobaczy. Ja bym chciał by odniosło sukces, bo Amerykanie zobaczą, że Woo potrafi robić dobre kino i z drugiej strony, może ktoś w Hollywood nabierze ochoty do zrobienia czegoś historycznego bo od dawna nie mamy NIC w tym gatunku widowiskowym z fabryki snów..
Mi chodziło o to, że jest to pozycja widowiskowa, jak i Księżyc w Nowiu i obie te pozycje siłą rzeczy mogą odciągnąć jakąś liczbę widzów od 2012.

Quagmire

Trzy Królestwa niestety lub stety jak kto woli, nie odniosą sukcesu w USA, ponieważ wchodzą w limitowanej dystrybucji, i nie ma co owijać w bawełnę, nie załapią się nawet do pierwszej dziesiątki weekendu.

Adam_Siennica

O ROTFL – to jako komentarz tego, co napisałeś. Po drugie, trzeba umieć oddzielać politykę od kultury – mnie ich kultura, kino się podoba, bo obecnie robią o wiele lepsze filmy niż Europa i USA, a John w USA robił same szmiry, dlatego mam nadzieję, że 3 Królestwa odniosą w Stanach spektakularny sukces, bo film jest świetny i należy się.

Proszę czekać…