Komu płacą ponad możliwości?

Tym razem magazyn Forbes opublikował listę dziesięciu nazwisk aktorów, których gaża jest niewspółmierna z zarobkami filmu. Tworząc ranking, magazyn oparł się o zyski pochodzące z filmów z danymi gwiazdami. Pod uwagę brano najpopularniejszych celebrytów, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat zagrali główne role w co najmniej trzech szeroko rozpowszechnionych filmach. Kwota w nawiasie oznacza, ile film zarobił na każdym dolarze wydanym na aktora.

10. Jim Carrey (8,62 $)
Jim CarreyJim Carrey

Ponad osiem i pół dolara za jednego wydanego, to wcale nie tak mało, ale jak się okazuje są lepsze filmy niż Numer 23 czy Jestem na tak. Kto z nas nie chciałby zarabiać z takim zyskiem?

9. Samuel L. Jackson (8,59 $)
Samuel L. JacksonSamuel L. Jackson

Ani Jumper ani Spirit – Duch miasta nie pomogły aktorowi w ominięciu rankingu i o ile Spirit – Duch miasta utrzymał poziom produkcji tego typu, to Jumper okazał się być totalną porażką. Czekamy na lepsze filmy z Pana udziałem!

8. Leonardo DiCaprio (7,52 $)
Leonardo DiCaprioLeonardo DiCaprio

Ponad jednodolarowa przepaść pomiędzy miejscami 8. a 9. Dla wielu może to być zdziwienie, iż aktor w ogóle znalazł się na tej liście. Czyżby klątwa krwawego diamentu?

7. Drew Barrymore (I) (7,43 $)

Drew BarrymoreDrew Barrymore

Jedyna kobieta w zestawieniu. Porażki filmowe, w których ostatnio miała okazję zagrać, dają się we znaki. Jednak czy Hollywood nie ma mniej kasowych aktorek? I dlaczego jest tylko jedna kobieta w rankingu? Wnioski snujcie sami.

6. Tom Cruise (7,18$)
Tom CruiseTom Cruise

Zła passa filmowa ciągnie się jak smród po gaciach. Ktoś jeszcze wróży mu przyszłość taką jak za czasów Top Gun?

5. Ice Cube (4,77 $)
Ice CubeIce Cube

Kolejna duża różnica pomiędzy miejscami. Czy każdy raper musi być tak mało opłacalny?

4. Eddie Murphy (4,43 $)
Eddie MurphyEddie Murphy

Humor a la Gliniarz z Beverly Hills czy Książę w Nowym Jorku już nie śmieszy? Nominowany do Oscara aktor powinien zacząć grać w czymś ambitnym.

3. Billy Bob Thornton (4 $)

Billy Bob ThorntonBilly Bob Thornton

Pierwsze premiowane miejsce i brązowy medal dla tego oto pana. W ramach powrotu na szczyty proponujemy remałżeństwo z Andzią Jolie.

2. Ewan McGregor (3,75 $)
Ewan McGregorEwan McGregor

Skoro Ewan McGregor nie przyczynia się do dużych zysków, to po co ciągle go zatrudniają? Jeśli chce się przyciągnąć piękną płeć do kin, to może trzeba wybrać innego amanta, bo ten najwidoczniej pięknością nie grzeszy.

1. Will Ferrell (3,29$)
Will FerrellWill Ferrell

Czy tego ktoś się spodziewał? Zwycięstwo według magazynu Forbes należy się temu o to panu. Zarobiłby pan parę centów więcej, a złoto nie byłoby pańskie. Szczęściarz?


Łukasz N.
na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.