na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Spielberg i King znowu razem 1

Serial "Under the Dome" ma powstać w oparciu o jeden z ostatnich thrillerów twórcy literatury grozy, jakim jest Stephen King. W realizacji telewizyjnego projektu ma pomóc Steven Spielberg. Autor i reżyser mieli już okazję pracować razem przy produkcji mini serialu "Talizman" będącego adaptacją powieści. Doświadczenie nas nauczyło, że praktycznie większość nie potrafi dobrze sfilmować powieści Kinga. Miejmy nadzieję, że Spielberg tę tendencję zmieni.

Stephen King

Serial ma opowiadać o mieszkańcach miasteczka w stanie Maine, którzy pewnego dnia zostają odcięci od świata poprzez niewidzialne pole siłowe. Pole to jest tak silne, że samoloty potrafią się o nie rozbić. Rozdzielone rodziny próbują wyjaśnić zagadkę tajemniczej kopuły i wspólnymi siłami ją zniszczyć.

Projekt powstaje w DreamWorks TV. Scenarzysty jak do tej pory nie znaleziono.

Pierwsza okładka powieści Pierwsza okładka powieści

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Beznickowy

Zapomnieliście wspomnieć o "Skazanych na Shawshank". W ogóle Darabont nieźle przekłada język Kinga na język filmowy. Rozumiem, że niektórzy są zawiedzieni "Mgłą", ale osobiście mi się bardzo podobała.

Ogólnie z ekranizacjami powieści Kinga jest różnie. On dużo pisze – równie dużo powstaje adaptacji, głównie tych nieudanych, ale jest kilka perełek.

drfalck

Jestem fanem Kinga. Nie wiem ile było filmów według jego książek ale powiedzmy że ze 100 a z tego 10 było dobrych.
Lśnienie było super choć sam King uważa je ze porażkę do tego stopnia ze w połowie lat 90 zrobili remake jako serial telewizyjny i powiem ze był całkiem inny i również fajny.
Uciekinier z Arnoldem był OK Lśnienie,Zielona Mila,Misery,Dreamcatcher, Podpalaczka Dead Zone !

Ronaldinho

Ja lubię prawie każdy film na podstawie tekstów Stephena Kinga, choć nie miałem okazji wszystkich obejrzeć. “Under the Dome" ma świetny, jak zawsze temat u Kinga i z tego musi wyjść coś dobrego. Okładka zapoda w newsie jest świetna, trochę przypomina kadr z T3 z nuke’ami w tle.

Trikster

co racja to racja ;] zmienione

Kazio

Doświadczenie nas nauczyło, że praktycznie nikt nie potrafi dobrze sfilmować powieści Kinga.
Trochę to przesadzone, a co ze:
Stanleyem Kubrickiem (Lśnienie), Frankiem Darabontem (Zielona Mila), Robem Reinerem (Misery) i in.
Ciekaw jestem co z tego wyniknie, nie obraził bym się gdyby ktoś się pokusił jednak o ekranizację Mrocznej Wierzy – tu Spielberg mógłby się wykazać.

Proszę czekać…