"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Na świecie królują wampiry 0

W rankingu Światowego Box Office także obyło się bez zaskoczenia. Liderem zestawienia okazała się produkcja pt. Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu, która w miniony weekend zarobiła niezłe 118,1 mln $. Warto wspomnieć, iż jest to wynik z zaledwie 25 państw świata, w których praktycznie wszędzie miał rekordowe wyniki otwarcia (z reguły był to 2 rezultat w tym roku). To wspaniały wynik dla Summit Entertainment.

Kadr z filmu Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu (2009)

Na pozycji drugiej również bez zaskoczenia, znalazł się ubiegłotygodniowy lider – obraz Rolanda Emmericha pt. 2012. W miniony weekend katastroficzny film zarobił 100,5 mln $, co w sumie daje mu już 341,1 mln $ wpływów z reszty świata. Dzięki takiemu wynikowi spokojnie mogą spać amerykańscy producenci, którzy obawiali się, iż słaby wynik w Stanach przełoży się na dosyć umiarkowany sukces na rynku światowym.

Miejsce trzecie w tym tygodniu zdobyła animacja (Opowieść wigilijna) Opowieść wigilijna w reżyserii Roberta Zemeckisa. Film ten zarobił 18,5 mln $, co daje mu łączny przychód w wysokości 60 mln $. Taki wynik świadczy, iż najwyraźniej reżyser ma ostatnio złą passę i kolejny film będzie musiał realizować już za mniejsze pieniądze.

Pozycję czwartą zajął dokument Kenny'ego Ortegi pt. This Is It. To już czwarty tydzień wyświetlania w kinach, przez co wpływy już nie są tak duże jak było to na początku. W miniony weekend udało się osiągnąć przychód na poziomie 5,8 mln $, a łączny dochód tej produkcji wynosi już 168,5 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka Odlot, który osiągnął weekendowy przychód w wysokości 3 mln $. Łącznie na koncie tej Disneyowskiej produkcji jest już świetne 379 mln $.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…