Konkurs z Paranormal Activity! 2

Od piątku film straszy w naszych kinach. Dla wszystkich przerażonych na pocieszenie mamy konkurs z koszulkami filmowymi! Hollywood Reporter napisało, że Paranormal Activity ma potencjał, by stać się filmem kultowym. Czy niezależna produkcja, która została wyprodukowana za 15 tys dolarów a w USA zarobiła 100 mln podbije również polskie kina? Nagrody w konkursie otrzymują: zestaw dwie koszulki plus książka – oyaboli, A_Biel, Czechu, Katjen27, klaudia28, Scarlett666, Kolaborantka, marzencia2007; zestaw dwóch koszulek otrzymują – karaska oraz Ember.

Kadr z filmu Paranormal Activity

Marzyłem o tym, by stworzyć film, z którym mogliby się identyfikować ludzie nowego pokolenia. Po obejrzeniu Psychozy ludzie zarzekali się, że już nigdy nie wezmą prysznica, po Szczękach mieli nigdy więcej nie kąpać się w oceanie, a po Blair Witch Project nie wchodzić do lasu. Spanie jest czynnością, której nie da się uniknąć. Pomyślałem więc sobie, że jeśli uda mi się przestraszyć ludzi na tyle, by bali się spać we własnych łóżkach, Paranormal Activity może odnieść sukces. Słodki snów!

To są słowa Orena Peli, reżysera filmu- zjawiska Paranormal Activity, który od piątku można oglądać w polskich kinach.

Kadr z filmu Paranormal ActivityKadr z filmu Paranormal Activity

Zdjęcia do filmu kręcone były w 2006 roku w domu Poli na obrzeżach San Diego. Ekipa zdjęciowa składała się z trzech osób: reżysera, koproducencki Toni Taylor (ówczesnej dziewczyny Poli’ego), oraz ich wspólnego przyjaciela Amira Zbedy.

Oren Peli, którego imię w języku hebrajskim oznacza „cud”, urodził się w Izraelu. W wieku szesnastu lat porzucił szkołę i założył własną firmę komputerową. Trzy lata później wyemigrował wraz z Amir Zbedą do Stanów Zjednoczonych. W nowej ojczyźnie Peli żył w niedrogich, wynajętych mieszkaniach i zajmował się programowaniem animacji i gier wideo. Pewnego dnia spotkał Toni Taylor. Zdecydował wtedy, iż nadszedł czas na stabilizację.

Kadr z filmu Paranormal ActivityKadr z filmu Paranormal Activity

Wspomnienia z czasów, kiedy para szukała domu nie są kolorowe. Peli wspomina ten okres jako polowanie na okazję, która kilkakrotnie przeszła im koło nosa. Dlatego też, kiedy wreszcie na ich drodze pojawił się ten właściwy dom, jak wspomina Peli „zgodziliśmy się na proponowaną cenę i natychmiast podpisaliśmy wszystkie dokumenty”.

Po raz pierwszy zamieszkałem w wolnostojącym domu. Do tej pory wynajmowałem jedynie małe klitki. Zaraz po wprowadzeniu się zdałem sobie sprawę, iż mieszkając w tak cichej okolicy, rejestruje się w domu dosłownie każdy dźwięk. Szczególnie w nocy.

Dom, lub ziemia na której był postawiony, trzęsła się. Z półek w środku nocy spadały książki. Nie twierdzę jednak, że w domu był duch, ponieważ incydenty te, jakkolwiek chcecie je nazwać, działy się nie codziennie, lecz np. co kilka miesięcy.

Kadr z filmu Paranormal ActivityKadr z filmu Paranormal Activity

Toni Taylor wspomina, iż podobnie jak filmowa Katie, na długo przed poznaniem Peli czuła się czasem owładnięta niewytłumaczalnymi siłami.

Nocne hałasy, choć z różną częstotliwością, nie ustawały przez następnych kilka lat.

Moja techniczno- praktyczna natura podsunęła mi pomysł, by zainstalować kamery i wreszcie dowiedzieć się co dzieję się w domu – wspomina Peli uśmiechając się szeroko.

Pomyślałem sobie, że gdyby kamery nagrały coś interesującego, można by zrobić z tego film. Sukces Blair Witch Project utwierdził mnie w przekonaniu, że kręcone taką techniką filmy maja swoją widownię i są bardzo popularne.

To nie pierwszy raz, kiedy reżyser przywołuje w wypowiedziach ten właśnie tytuł. Peli nie kryje się z faktem, iż jest jego prawdziwym fanem. Jak mówi, obraz ten stał się inspiracją do nakręcenia Paranormal Activity.

Zaraz po pierwszy pokazie Peli wspomina, iż podchodzili do niego bardzo różni ludzie, zarówno dwudziesto jak i czterdziestolatkowie, którzy skarżyli się, że po obejrzeniu filmu przez kilka nocy nie mogli w ogóle zasnąć. Jak mówi reżyser: "Z początku myślałem, iż po prostu starają się być mili, ale takich sygnałów miałem coraz więcej".

Wszystkich odważnych zapraszamy do kin!

podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

ZADANIE konkursowe:
Dodaj przynajmniej jedną treść do naszej bazy filmowej ( w zgłoszeniu podaj ID ) i odpowiedz na pytanie. Jaki film był inspiracją dla Orena Peli do nakręcenia Paranormal Activity?

Prawidłowa odpowiedź w konkursie, to: Blair Witch Project

Nagrody w konkursie:
10 koszulek z filmu Paranormal Activity,
10 koszulek z filmu Mniejsze zło,
8 książek "Cały czas" Janusza Andermana – film Mniejsze zło jest swobodną adaptacją książki i możesz go jeszcze zobaczyć na ekranach naszych kin.

Regulamin konkursu.
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: horror,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia 2009 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 6 grudnia.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 18

mirelaj

Film rewelacyjny, momentami czas sie wydłużał w oczekiwaniu na rewelacyjne zwroty akcji i pojawiennie sie demona-potwora o trzypalcowych kopytach, ale wszystko inne rewelacyjne. Gra aktorska na dobrym poziomie, dobrze ukazane wątpliwości psychiczne i umysłowe bohaterów, i rola męża racjonalisty super przemyślana. Moment z lunatykowaniem studentki i nagrywaniem wszytskiego na kamerę bardzo uświadamiający, Ale przerażenie we mnie wzbudziła jeden moment jak niewidzialny potwór o nadlidzkiej sile wyciągnął kobietę z łóżka, zatrzasnął drzwi i chciał porwac bóg wie gdzie. Tego się nie spodziewałam, oczywiście mord narzeczonego mastersztyk- a wszystko dlatego, że duch go nie lubiał, za bardzo go irytował, podpuszczał. polecam wszytskim film , ale w pojedynke radze go nie ogladac.

Ja również dziękuję :)

A_Biel

Ja również bardzo dziękuję. ;)

klaudia28

Dziękuję bardzo:) i gratuluję pozostałym :)

Trophy

Gratuluję zwycięzcom!!

Proszę czekać…