Gotowy scenariusz do Hobbita

Hobbit

Dowiedzieliśmy się dzisiaj, iż scenarzyści skończyli już pracować nad skryptem do pierwszego z dwóch filmów powstających na podstawie słynnej powieści J.R.R. Tolkiena pt. Hobbit. Co ciekawe nieoficjalne wiadomo, iż napisano już połowę scenariusza do drugiego z filmów. Według słów Petera Jacksona skrypt jest na tyle świetny, iż spodoba się sympatykom powieści.

Pierwsze plotki o szybkim powstaniu scenariuszy do obu filmów pojawiły się po wypowiedzi Iana McKellena, który w jednym z wywiadów zdradził, iż jeszcze w tym roku skończą się pracę przy pisaniu skryptów. Dziś wiemy, że miał on rację.

Według pierwszych informacji, jakie udzielił Peter Jackson skrypt został już przedstawiony zarówno producentom jak i najważniejszym osobom związanym z produkcją Władcy Pierścieni. W ich opinii jest on na bardzo dobrym poziomie. Jackson jest przekonany, iż i tym razem filmy spodobają się fanom książki Tolkiena.

Aktualnie Peter Jackson, Philippa Boyens, Fran Walsh oraz Guillermo del Toro są w trakcie prac przy scenariuszu do drugiej części Hobbita.

Okładka książki J.R.R. Tolkiena pt. HobbitOkładka książki J.R.R. Tolkiena pt. Hobbit

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux