Johnny Knoxville zdobył Amerykę

Nowy film z udziałem Johnny'ego Knoxville'a zdobył szczyty amerykańskiego box office'u. Jackass Number Two, w którym wystąpili Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O i Chris Pontius, w pierwszy weekend obecności w amerykańskich kinach zarobił 28 milionów dolarów, co dało mu pierwsze miejsce. Pierwszy pełnometrażowy film z tej serii obecny na ekranach w 2002 roku Jackass: Świry w akcji zarobił w sumie 64 miliony dolarów. Obraz jest oparty na popularnym serialu telewizyjnym stacji MTV.

Miejsce drugie należy również do debiutanta. Zajęła je produkcja Fearless z Jetem Li w roli głównej. Jest to opowieść o chińskim mistrzu sztuk walki Huo Yuanjia, który założył organizację Jin Wu Sports Federation. Obraz w reżyserii Ronny'ego Yu zarobił 10 milionów dolarów.W tym tygodniu po raz pierwszy w notowaniu znalazł się obraz Flyboys. Bohaterem jest młody Amerykanin, który na ochotnika zgłosił się do francuskiego wojska, zanim USA przystąpiło do I wojny światowej. W rolach głównych zagrali James Franco, Scott Haze, Philip Winchester i Michael Jibson. Zysk 6 milionów dolarów zapewnił produkcji czwartą pozycję.

Ostatnią nowością, która trafiła do pierwszej dziesiątki jest dramat Wszyscy ludzie króla z udziałem Seana Penna, Anthony’ego Hopkinsa, Kate Winslet i Marka Ruffalo. Scenariusz do obrazu powstał na motywach powieści Roberta Penna Warrena. Za kamerą stał Steven Zaillian. Dramat zarobił niecałe 4 miliony dolarów i z takim wynikiem zajął pozycję siódmą.

Zeszłotygodniowy zwycięzca, obraz z udziałem Dwayne'a The Rock Johnsona, Gang z boiska, spadł na pozycję trzecią, zarabiając niecałe 10 milionów dolarów. Największe straty wśród widowni natomiast stały się udziałem dreszczowca Czarna Dalia z Joshem Hartnettem, Scarlett Johansson i Hilary Swank. Obraz stracił 55 procent widowni i znalazł się na pozycji szóstej.

megafon.pl

comingsoon.netcomingsoon.net