Greengrass rezygnuje z Bourne'a 4! 0

Niedawno pojawiła się niepotwierdzona informacja o zrezygnowaniu Paula Greengrassa z reżyserii Bourne’a 4. Zdecydowaliśmy się nie pisać tych rewelacji, czekając na oficjalne stanowiska w tej sprawie i teraz się w końcu doczekaliśmy.

Jason Bourne

Paul Greengrass wysnuł oświadczenie, w którym potwierdza rezygnację z reżyserii filmu!

Moja decyzja rezygnacji z filmu jest podyktowana szukaniem nowego wyzwania. Nie było żadnej kłótni z Universal Pictures. Okazja ponownej pracy z "rodziną Bourne’a" to trudne doświadczenie, ale omówiliśmy to razem, byliśmy bardzo wyrozumiali.

Oczywiście Greengrass stara się być dyplomatyczny, lecz prawda jest zgoła dość straszniejsza niż mogłoby się to wydawać. Według informacji scenarzystą zaakceptowanym przez reżysera był George Nolfi, który pracował przy poprzednich częściach. Studio bez konsultacji z Greengrassem zatrudniło do napisania nowej wersji debiutanta, Joshuę Zetamera. Nieoficjalnie mówi się, że właśnie to wywołało konflikt i rezygnację reżysera.

Jako kandydatów wymienia się Nolfiego (lecz raczej to mało prawdopodobne z uwagi na sytuację scenariuszowe) i Tony'ego Gilroya, scenarzystę poprzednich części, którego filmy w jego reżyserii zbierały pozytywne recenzje. Sam Gilroy nie krył nigdy, że nie był zadowolony z Bourne’a 2 i 3.

Jak myślicie? Czy bez Greengrassa to koniec serii?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho 2009-12-05

"Ultimatum" było najlepsze, tendencja wzrostowa była widoczna wobec drugiej części i to znaczna, miałem nadzieje na jeszcze lepszą czwórkę, a tu zonk, bo Paul Greengrass rezygnuje, wielka szkoda, oj wielka.

MJ_MARTINO 2009-12-05

A to 3 nie było ostatnią częścią :P
Już nawet nie pamiętam jak się ostatnia część skończyła heh..
4 obejrzę pewnie ale to już nie będzie to samo zapewne ;)

Proszę czekać…