"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Roman Polański już w domu 0

Reżyser Roman Polański zgodnie z zeszłotygodniową decyzją orzeczenia Federalnego Sądu Karnego został wypuszczony za kaucją. Od dnia dzisiejszego do końca procesu reżyser będzie odbywał karę aresztu domowego w swojej rezydencji, która znajduje się w miejscowości Gstaad. Około godziny 13-tej Polański przybył do domu.

Rezydencja Romana Polańskiego w miejscowości GstaadRezydencja Romana Polańskiego w miejscowości Gstaad

Zgodnie z wyrokiem Federalnego Sądu Karnego Roman Polański musiał wpłacić blisko ogromną kaucję a także zdeponować dokumenty tożsamości oraz paszport uprawniający do podróży. Reżyser będzie mógł przebywać tylko na terenie swojej rezydencji. Może ją opuszczać tylko za zgodą sądu.

Przypomnijmy, iż Polański został aresztowany 26 września na podstawie amerykańskiego listu gończego wystawionego za reżyserem w 1978 roku. Artysta został zatrzymany na lotnisku w Zurichu, gdy chciał przybyć na festiwal filmowy odbywający się w tym mieście. Władze amerykańskie złożyły już oficjalny wniosek o ekstradycję reżysera. Proces ekstradycyjny wkrótce ma się rozpocząć.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

mysza_007

gdzieś w radiu chyba słyszałem , że amerykańskie brukowce oferują nawet do 1,5 miliona dolarów za zdjęcie Polańskiego w domu ;p – przegięcie , jakie on ma tam oblężenie hehe

Ronaldinho

Ciekawe jestem tylko dlaczego nie ogrodzili tego domu dwumetrowymi przegrodami budowlanymi na czas pobytu Romana w swoim domu, przecież brak czegoś takiego daje żerować i egzystować dziennikarskich hienom, a w sumie może sami zrezygnują jak tam zamarzną.

MJ_MARTINO

Trwało to tyle lat… heh
Sama poszkodowana nie jest już zainteresowana więc pewnie umorzą cała rozprawę sodową jeśli do takowej dojdzie w ogóle…

juskowiak

Miejsce pedofila jest w wiezeniu!!

imdbxero

Romek juz w domu dzieci chodzcie na kolanka do tatusia!

Proszę czekać…