"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Wilkołak z kategorią R 1

Studio Universal Pictures poinformował, iż najnowsza produkcja Joe'a Johnstona pt. Wilkołak, otrzymała od MPAA kategorie wiekową "R". Oznacza to, iż na film wybiorą się głównie starsi widzowie. Wszystko wskazuje na to, iż studio pogodzi się z decyzją organizacji i nie będzie usuwać, co bardziej drastycznych scen.

Kadr z filmu Wilkołak (2010)

Co prawda Universal poprosił MPAA o przesłanie uzasadnienia decyzji o przyznaniu takiej kategorii wiekowej jednak wydaje się, iż jest pogodzone z tym faktem. Co więcej nie będzie zamierzało wycinać niektórych scen, aby powalczyć o kategorię wiekową "PG-13".

Kategoria wiekowa "R" oznacza, iż obraz będą mogli zobaczyć pełnoletni widzowie oraz widzowie poniżej 17 roku życia, którzy przebywają pod opieką kogoś dorosłego.

Na początku grudnia odbył się pokaz testowy Wilkołaka w dwóch wersjach. Jedna nieocenzurowana a druga przeznaczona do kategorii "PG-13". Okazało się, iż wersja ocenzurowana otrzymała bardzo negatywne opinie.

Fabuła Wilkołaka opowiada historię Lawrencea Talbota, który po długim pobycie w Stanach Zjednoczonych wraca do swojego rodzinnego domu w wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii. Pewnego dnia zostaje ugryziony przez wilkołaka i zaczyna się zmieniać w potwora.
W rolach głównych występują: Anthony Hopkins, Hugo Weaving, Benicio Del Toro, Emily Blunt oraz Art Malik.

Premiera filmu zaplanowana jest na 10 lutego.

Plakat z filmu WilkołakPlakat z filmu Wilkołak

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Quagmire

Joe Johnston i kategoria R, kto by się tego spodziewał…

Ronaldinho

I bardzo dobrze, powinno powstawać więcej R-kowych produkcji o większych budżetach (60-100 mln).

Proszę czekać…