Hollywood bierze serię Millenium 0

Sony Pictures jest w ostatniej fazie rozmów, aby nabyć prawa do trylogii książek Stiega Larssona, Millenium.

Millenium

Scott Rudin, Ole Sondberg i Soren Stermose mają produkować. Mikael Wallen i Anni Fernandez mają być producentami wykonawczymi.

Steve Zaillian (American Gangster) prowadzi rozmowy, aby dokonać adaptacji pierwszego części, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Warto zaznaczyć, że niedawno w kinach był szwedzki film na podstawie tej książki, który zdobywa uznanie wśród publiczności i krytyków. Czy sukces tego filmu, jak zawsze, zmotywował Hollywood do zabrania się za ten projekt?

Historia sięga lat 60-tych, kiedy 16-letnia Harriet Vanger, pochodząca z zamożnej rodziny, znika bez śladu. Czterdzieści lat później dziennikarz gazety „Millennium” – Mikael Blomqvist (Michael Nyqvist) otrzymuje nietypowe zlecenie – wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii. W trakcie wyszukiwania potrzebnych do kroniki familijnej informacji wychodzi na jaw prawdziwy powód zlecenia – odnalezienie zaginionej siostrzenicy Vangera – Harriet. Zagłębiając się w przeszłość, Mikael wraz z pomagającą mu młodą dziewczyną Lisbeth powoli odkrywa przerażającą i krwawą historię rodziny…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Domiik Nolan 2012-02-18

i jak sie okazało jednak warto było:)

Karol Komański 2009-12-16

"Czterdzieści lat później dziennikarz gazety „Millennium” – Mikael Blomqvist (Michael Nyqvist) otrzymuje nietypowe zlecenie – wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii."
Troszkę nie tak. On otrzymuje zlecenie odnalezienia Harriet od razu, spisywanie historii rodzinnej ma być tylko przykrywką.
Oryginał szwedzki całkiem zgrabny, ale do książki mu jednak troszkę jak zwykle brakuje.

Michał 2009-12-16

nie nie nie i jeszcze raz nie!

Proszę czekać…