Hollywood bierze serię Millenium

Millenium

Sony Pictures jest w ostatniej fazie rozmów, aby nabyć prawa do trylogii książek Stiega Larssona, Millenium.

Scott Rudin, Ole Sondberg i Soren Stermose mają produkować. Mikael Wallen i Anni Fernandez mają być producentami wykonawczymi.

Steve Zaillian (American Gangster) prowadzi rozmowy, aby dokonać adaptacji pierwszego części, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Warto zaznaczyć, że niedawno w kinach był szwedzki film na podstawie tej książki, który zdobywa uznanie wśród publiczności i krytyków. Czy sukces tego filmu, jak zawsze, zmotywował Hollywood do zabrania się za ten projekt?

Historia sięga lat 60-tych, kiedy 16-letnia Harriet Vanger, pochodząca z zamożnej rodziny, znika bez śladu. Czterdzieści lat później dziennikarz gazety „Millennium” – Mikael Blomqvist (Michael Nyqvist) otrzymuje nietypowe zlecenie – wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii. W trakcie wyszukiwania potrzebnych do kroniki familijnej informacji wychodzi na jaw prawdziwy powód zlecenia – odnalezienie zaginionej siostrzenicy Vangera – Harriet. Zagłębiając się w przeszłość, Mikael wraz z pomagającą mu młodą dziewczyną Lisbeth powoli odkrywa przerażającą i krwawą historię rodziny…