Avatar podbija kina

Avatar

W końcu po miesiącach oczekiwania i wielkiego szumu, najnowszy i rewolucyjny (tak przynajmniej mówi zdecydowana większość recenzji) film Jamesa Camerona, Avatar, wszedł do kin prawie na całym świecie.

W Stanach miał jednak problemy – wrogiem Camerona okazały się potężne burze śnieżne, które zatrzymały widzów w domu, przez co obraz nie pobił rekordu otwarcia grudnia, lecz zajął drugie miejsce w historii, zarabiając 73 miliony dolarów.

Biorąc pod uwagę świetne recenzje i marketing szeptany, obraz powinien notować bardzo małe spadki frekwencji i zarobić pokaźną sumę w Stanach i na świecie. Obecnie Avatar ma razem na koncie 225 milionów dolarów. Premiera w Polsce już 25 grudnia.

Drugie miejsce zajęła bajka Disneya, Księżniczka i Żaba. Osiągnęła wynik 12.2 miliony dolarów i ma razem na koncie 45 milionów.

Hit Sandry Bullock, The Blind Side spadł na miejsce trzecie z wynikiem 10 milionów dolarów, lecz obraz ma już na koncie świetnie 164.7 miliona dolarów. Jest to najbardziej dochodowy film w karierze Sandry Bullock.

Film z Sarą Jessicą Parker i Hugh Grantem, Did You Hear About the Morgans? zajął czwarte miejsce z wynikiem 7 milionów dolarów.

Czy Avatar osiągnie zyski jak Titanic? Czy w Polsce również będzie hitem? Zapraszam do dyskusji.