Avatar podbija kina 3

W końcu po miesiącach oczekiwania i wielkiego szumu, najnowszy i rewolucyjny (tak przynajmniej mówi zdecydowana większość recenzji) film Jamesa Camerona, Avatar, wszedł do kin prawie na całym świecie.

Avatar

W Stanach miał jednak problemy – wrogiem Camerona okazały się potężne burze śnieżne, które zatrzymały widzów w domu, przez co obraz nie pobił rekordu otwarcia grudnia, lecz zajął drugie miejsce w historii, zarabiając 73 miliony dolarów.

Biorąc pod uwagę świetne recenzje i marketing szeptany, obraz powinien notować bardzo małe spadki frekwencji i zarobić pokaźną sumę w Stanach i na świecie. Obecnie Avatar ma razem na koncie 225 milionów dolarów. Premiera w Polsce już 25 grudnia.

Drugie miejsce zajęła bajka Disneya, Księżniczka i Żaba. Osiągnęła wynik 12.2 miliony dolarów i ma razem na koncie 45 milionów.

Hit Sandry Bullock, The Blind Side spadł na miejsce trzecie z wynikiem 10 milionów dolarów, lecz obraz ma już na koncie świetnie 164.7 miliona dolarów. Jest to najbardziej dochodowy film w karierze Sandry Bullock.

Film z Sarą Jessicą Parker i Hugh Grantem, Did You Hear About the Morgans? zajął czwarte miejsce z wynikiem 7 milionów dolarów.

Czy Avatar osiągnie zyski jak Titanic? Czy w Polsce również będzie hitem? Zapraszam do dyskusji.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Avatar square 200x200
latek 2009-12-28

wyszedłem zauroczony.Naturalnie 3D, mimo że w okularach to nowa forma odbioru filmów akcji.Genialnie stworzone animacje.Tego nie obejrzysz w dwu wymiarach.
i oczywiście duze kino z porządnym surrondem ,to robi wrażenie .Najśmieszniejsze jest to że chyba wybiorę się jeszcze raz na ten film .

Adam Siennica 2009-12-23

Nie rozumiem dlaczego tak dużo wersji 2-D.
Rozumiem, że niektórzy z przyczyn medycznych nie mogą oglądać 3-D itd. Ale i tak za dużo :( Ten film dużo traci na tym.

Quagmire 2009-12-23

Tutaj
http://www.cinema-city.pl/index.php?module=movie&action=repertoire&dd=2009-12-25
Avatar i Avatar (3D)
Zobacz też to "Fantastyczna superprodukcja w Ameryce wyświetlana jest w 3 452 kinach – na 2 023 salach kinowych pokazywana jest w wersji 3D."
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=61710&klik=powiaz
tam również mają wybór

Adam Siennica 2009-12-23

Gdzie ty to widzisz? Ja nie widzę w 3mieście w multipleksach nigdzie wyboru pomiędzy 2D a 3D. Mi się wydaje, że jest TYLKO 3-D, bo ogólnie bez sensu byłoby, żeby kręcili super nową technologią i dawali to w 2-D.

Quagmire 2009-12-23

Film będzie także puszczany w 2D, przynajmniej multipleksy oferują taki wybór. Nie wiem czy małe kina dostaną jakieś kopie.
Cameron gdzieś mówił, że Avatar ma być dobrym filmem nawet na czarno białym telewizorze, ale wiadomo, że jest wizualną ucztą w kinie, starczy przeczytać dzisiejszą recenzję Adama Siennicy. O Imaxie nie powiem, bo nie wiem, ale w zwykłym kinie w 3D też powinien robić wrażenie.

Proszę czekać…