Walki kung-fu w 3D?! 1

Yuen Woo Ping, legendarny choreograf walk takich filmów jak Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok czy Matrix oraz reżyser kultowego Pijanego Mistrza, niedługo wypuszcza swój nowy film, True Legend. Po 14 latach przerwy z reżyserią.

True Legend

Su to zamożny człowiek urodzony za czasów mandżurskiej dynastii Qing, który traci swój dorobek i ciężko wypracowaną reputację w wyniku nikczemnego spisku. Z dnia na dzień ląduje na ulicy. Su poprzysięga sobie zemstę, i poświęca resztę swojego życia na ćwiczenie sztuk walki. W późniejszych legendach i przekazach okrzyknięto go Królem Żebraków.

Niedawno zorganizował konferencję prasową w Pekinie, by ogłosić coś, co zmieni kino kopane na zawsze. Będzie wersja tego filmu z najbardziej "ekscytującą akcją w historii" w 3D!

Najwyraźniej postprodukcja trwała ponad 10 miesięcy, aby opracować sceny walk w 3D, praktycznie robiąc je warstwa po warstwie, klatka po klatce. Pracowało nad tym ponad 100 artystów. Ping powiedział, że aby filmować sceny akcji w 3D, trzeba było ustawić dwie specjalne kamery, nie ruszać jej zbyt gwałtownie, aby akcja dała najwięcej z siebie w 3D.

Z jednej strony, jest to ciężki eksperyment, z drugiej Yuen Woo Ping to żywa legenda. Jak ktoś ma pokazać widzom coś nowego w kinie kopanym, to na pewno on jest do tego dobrym kandydatem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…