widoczny tu i tam. hasam.

Polskie premiery października 0

W tym miesiącu będziemy mieli okazję odbyć dwie premiery rodzimych produkcji. We wrześniu było ich aż 5, a teraz mamy mniej, ale równie ciekawe.

Pierwszą z nich będzie premiera – Pod powierzchnią? i odbędzie się 13 października. Film zebrał mieszane recenzje po festiwalu w Gdyni, jednak wszyscy chwalą jednogłośnie klimat filmu. W filmie nie zabrakło mocnych scen o zabarwieniu erotycznym, a także dużym plusem jest zmysłowy plakat.

Fabuła przedstawia się następująco: Opuszczony dom nad jeziorem. Środek lata. Spotkanie przyjaciół, Piotra (Zbigniew Kaleta), Izy (Beata Kozikowska), Michała (Tomasz Karolak) i Ani (Magda Boczarska), byłoby zapewne jednym z wielu, gdyby nie głęboko skrywane namiętności. Każdy z nich na swój sposób przekona się, jak cienka jest granica między iluzją a rzeczywistością. A pod powierzchnią tej rzeczywistości odkryją świat, którego istnienia się nie spodziewali. Jak sam reżyser mówił w Gdyni, że nie chodziło mu o głębokie dialogi, stawiał przede wszystkim na symbolikę to i możemy się spodziewać dość ciekawego filmu. Film jest wyprodukowany bez żadnej dotacji, więc twórca był wolny, niezależny. O wycinaniu scen erotycznych też nic nie słyszałem, więc można się spodziewać również mocnego filmu.

Druga (również 13 października), długo wyczekiwana premiera to – Karol ? papież, który pozostał człowiekiem?. Kontynuacja wcześniejszego hitu kasowego Karol ? człowiek, który został papieżem? z Piotrem Adamczykiem w roli tytułowej. Frekwencja dopisze pewnie podobnie jak przy Tylko mnie kochaj!? i Ja Wam pokażę!?. Film rozpoczyna się sceną czuwania ludzi na placu Św. Piotra w Rzymie tuż przed śmiercią Jana Pawła II. Obraz ukazuje szczegółowo zamach na papieża, wspomina najważniejsze pielgrzymki. Możemy spodziewać się lekcji moralności, powrotu do haseł „Pokolenia JPII” i Polska znowu oszaleje na punkcie naszego papieża rodaka.

Piotr Adamczyk w filmie Karol - Papież, który pozostał człowiekiem 2006Piotr Adamczyk w filmie Karol - Papież, który pozostał człowiekiem 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

up1orek

też nie czaje ;/

leprechan

o co ci chodzi ;>

Trophy

Zdjęcie jest chyba z film "Karol – papież, który pozostał człowiekiem" a nie "papieżem"!

Ronaldinho

Faktem jest faktem, że premiera filmu "Karol – papież…." jest trochę za późno. Polska jest współporducentem i wyświetla film pół roku po premierze w włoskiej TV – skandal, chańba ….

majron

znowu polacy niczym nie zaskakuja :)

Proszę czekać…