O czym będzie Avatar 2? 10

Biorąc pod uwagę fakt, że Avatar wyrasta na największy hit roku, zarabiając miliony i to, że James Cameron oraz studio Fox zainwestowali dużo czasu, krwi i pieniędzy w ten obraz, jest wiadomo, że będzie sequel.

Avatar

Każdy, kto oglądał wie, że Avatar ma świat stworzony ciekawie i ze szczegółami. Praktycznie świat, który może żyć własnym życiem i się rozwijać.

Czy Avatar stanie się dla Camerona tym, czym Gwiezdne Wojny dla Lucasa?

Jeśli chodzi o sequel, Cameron rozważa badanie księżyców otaczających Polyphemusa, wokół którego orbituje również Pandora. Dzięki temu mamy mieć większy rzut na Wszechświat Avatara.

Mamy parę pomysłów, jak udać się na inne księżyce Polyphemusa i systemu słonecznego Alpha Centauri A (ACA).

To może oznaczać dalszą eksplorację systemu przez ludzi, albo Na’Vi mogą teraz udać się w kosmos. Może zobaczymy również zniszczoną Ziemię?

Cameron nie ukrywa, że od początku traktował Avatara jako potencjalny początek serii. Według niego miała być to saga składająca się z kilku aktów, a każdy film to jeden akt. Twierdzi, że ma rozpisane od początku wątki kolejnych aktów, lecz nie ma tego w formie scenariusza.

W części pierwszej musieli stworzyć cały ten świat i te postaci. Aby postaci komputerowe "żyły" potrzeba na to od 9 do 10 miesięcy, aby cała ta muskulatura była rzeczywista. Aktorzy mogą teraz wskoczyć do swoich ról, jak w rękawiczki. Wiele rzeczy mamy już stworzonych i możemy wykorzystać to w kolejnych filmach.

Innymi słowy, wiele podstawowych rzeczy, które tworzą ten świat, jest zrobionych i nie trzeba poświęcać miesięcy na wymyślanie i dopracowywanie. Możemy przypuszczać, że Cameron nie chce robić wielkich zmian w technologii przed następnymi częściami.

Natomiast producent, Jon Landau twierdzi, że możliwe jest dalsze odkrywanie ekosystemu Pandory. W pierwszej części poznaliśmy powierzchnie i niebo, a w kolejnej możemy poznać morza. To chyba wydaje się najbardziej oczywistym wątkiem sequela. Na pewno Cameron z chęcią pokazałby nam podwodną część Pandory.

Jak na razie to są przypuszczanie i analiza niektórych wstępnych słów twórców. A co Wy chcielibyście zobaczyć w Avatarze 2?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 20

dosmin22 2012-12-27

niech pokażą dalej

Eter 2010-04-25

Muszę zgodzić się z "Michal_-Dajer", to co było ukazane w filmie, było tylko częścią tego co może twórca pokazać nam na tak bujnej planecie jak Pandora.
W czasie oglądania, tak samo jak i na koniec łzy mi poleciały strumieniami, tak cudownego i poruszającego filmu nie widziałem jeszcze w życiu, aż do teraz. Film po prostu zabiera do swojego świata, aż chcę się tam uciec i trwać z nimi wszystkimi, film jest wspaniały by się zrelaksować, by się poruszyć i odpłynąć z szarej codzienności na planetę "Pandora" i przeżywać barwnego biegu akcji razem z postaciami z filmu. Film jest wspaniały i każdemu polecam, ten film po prostu trzeba obejrzeć.
Co do głównego bohatera Jake Sully’ego ogromnie bym się ucieszył mogąc go znów widzieć na ekranie w drugiej części.
Według mnie druga część mogła by być nawet za dwa, trzy lata, jednak proszę tylko o to, żeby fabuła była tak samo urzekająca jak w pierwszej części. Aby nie było naciągania i zbytniego pośpiechu…

gregorusix 2010-04-06

Najlepiej jak by powstała nowa rasa>oczywiscie nie chodzi mi o ufo i rózne przestarzale pomysly,cos miedzy avatarem a czlowiekiem. James Cameron
sam spostrzeze w tym jakis sens.Nowa rasa by zmienila swiat pandory,
cos w tym wodnym swiecie by moglo byc,np: nowy klan.Ale i tak
nic tu nie bede pisał bo to decyzja reżysera.Oczywiscie kazdy by chcial zobaczyc
akcje w 3d ,eekty specialne.Wczesniejsza czesc nawiazywala o milosci "Jake i Neytiri"ktora rozpoczela sie od wstapienia jake do klanu na’vi.Mogli by zrobic kontynulacje w podwodnym swiecie.:))
Dziękuje za przeczytanie z góry!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

sebo12 2010-03-27

A ja bum chciał zeby było podobnie jak w czesici pierwszej tylko sie toczyło dalej jako awatar .film byl bardzo emocjonalny trzumał w napieci i dlatego chcałbym zobaczyc druga czesc tego filmu .

Uroboros 2010-03-25

Ja bym chciał zobaczyć w następnym avatarze Obcego .

Proszę czekać…