"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Sukces Avatara w Polsce 0

W dniu 25 grudnia odbyła się Polska premiera najnowszej produkcji Jamesa Camerona pt. Avatar. Dystrybutor firma Imperial-Cinepix poinformowało dzisiaj, iż w pierwszy weekend do kin na tę produkcję udało się aż 315’143 widzów. Oznacza to, iż wpływy tej produkcji z naszego kraju wyniosły blisko 7,80 mln zł.

Kadr z filmu Avatar (2009)

Jest to fenomenalny wynik zważywszy, iż obraz debiutował w okresie świątecznym tradycyjnie uznawanym przez naszych dystrybutorów za okres, w którym wpływy ze sprzedaży biletów kinowych są niewielkie. Wyraźnie wskazuje to, iż jest raczej odwrotnie.

Avatar to najnowszy obraz Jamesa Camerona. Głównym bohaterem jest sparaliżowany marines Jake Sully, który przybywa na planetę Pandora, aby tam wziąć udział w specjalnym programie naukowym. Za pomocą specjalnych maszyn kieruje swoim avatarem i zaprzyjaźnia się z rdzennymi mieszkańcami Na’vi.

W rolach głównych występują: Sam Worthington, Zoë Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Michelle Rodriguez i Giovanni Ribisi.

(informacja prasowa)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

alienK 2009-12-28

Obroty były niskie w święta, bo zawsze nic ciekawego nie grali. A przecież drugi dzień świąt jest wymarzony żeby pójść do kina.

Proszę czekać…