Avatar pokonuje sam siebie! 5

Powoli klaruje nam się odpowiedź na pytanie – czy Avatar dogoni Titanica?

Avatar

Filmy Camerona nie biją rekordów w otwarciach, lecz charakteryzują się minimalnym spadkiem frekwencji, co widzieliśmy wczoraj w zestawieniu Box Office, gdzie spadek wynosił zaledwie 3%.

Wczoraj Avatar pobił sam siebie, zarabiając 19.4 miliona dolarów! To o 3 miliony więcej niż w poniedziałek tydzień wcześniej. Kwota plasuje Avatara na siódmym miejscu największych zysków z poniedziałku w historii

Zyski rosną, czyżby frekwencja miała również zanotować wzrost, zamiast spadać?

Drugie miejsce zajął film dla dzieci Alvin i Wiewiórki 2 zarabiając 12 milionów, a tuż za nim Sherlock Holmes z 11 milionami.

Robi się ciekawie. Ile Avatar zbierze w Stanach i na świecie? Na pewno ma wielkie szanse prześcignąć Powrót Króla, który ma wynik 1.1 miliarda dolarów i stać się drugim najbardziej dochodowym filmem w historii, lecz czy uda mu się doścignąć rekordowy wynik Titanica liczący 1.8 miliarda dolarów?

Jeszcze większa zagadka dotyczy samych Stanów, gdzie może pokonać Gwiezdne Wojny (460,9 miliona dolarów) i Mrocznego Rycerza (533.3 miliona dolarów) zajmując drugie miejsce za Titanicem (600,8 miliona dolarów.

Czyżby Cameron miał prześcignąć sam siebie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2009-12-30

z USA będzie coś koło 500 mln, ze świata koło 1 mld. Choć zarobkowo może i być podobnie do "Powrotu Króla", z tymże przy obecnych proporcjach zarobki z USA się zwiększą znacznie, raczej tak będzie.
Choć ogólnie to IMAX w Polsce jest wypełniany do ostatniego miejsca, u mnie w Olsztynie seanse w 3D mają niemal pełne sale na każdą godzinę, a na za tydzień już po pół sali zarezerwowane. Tak jeszcze co najmniej przez dwa tygodnie będą małe spadki.

Karol Komański 2009-12-29

Bo ten film ma to co najważniejsze: On wywołuje nieprawdopodobne emocje. Szczerze powiedziawszy nie sądziłem, iż na "stare" lata przyjdzie mi przeżyć coś takiego w kinie.

Quagmire 2009-12-29

Tydzień temu pisałem o niesamowitym poniedziałku, to co mam napisać teraz? W Polsce też ogromne kolejki na każdy seans, sam byłem dzisiaj świadkiem. A film? Powalający!

Michał 2009-12-29

Mi się wydaje, że w Stanach Avatar zdobędzie od 520 – 550 mln $. Titanica pewnie nie uda mu się przebić, ale jest wielce prawdopodobne, że przebije Mrocznego Rycerza.
Jeśli chodzi o ogólnoświatowy wynik Avatara to jestem prawie pewien, że zajmie drugą pozycję na liście wszechczasów. Tutaj dawałbym mu od 1,3 do 1,5 mld $.
A jak będzie to się okaże :).

Proszę czekać…