Robocop również wstrzymany? 1

Dzieje się coś dziwnego – z różnych przyczyn kilka projektów zostaje wstrzymanych. Spider-Man 4 z uwagi na kłótnie i to, że reżyser nie chce dać postawić producentom na swoim, a teraz także i nowy Robocop w reżyserii Darrena Aronofskiego.

Robocop

Okazuje się, że tutaj również przyczyną są kłótnie. Otóż studio MGM, które, jak wiemy, ma problemy finansowe, chyba po sukcesie Avatara zwęszyło kierunek, który może im przynieść większe zyski.

Otóż chcą, aby projekt był kręcony w 3D. Aronosfky się nie zgadza, chce użyć tradycyjnych efektów, chce by wszystko, jak to tylko możliwe było realne, organiczne, nie komputerowe.

Zaczyna się dziać coś dobrego w Hollywood. Reżyserzy zamiast dać się manipulować, zaczynają walczyć z producentami o swoje wizje – może dzięki temu nie będziemy mieli porażek tam, gdzie z góry wszyscy widzą sukces? Może nie będzie przypadków jak z Królestwem Niebieskim Ridleya Scotta, gdzie jego wizja dopiero pojawiła się w wersji reżyserskiej ukazując film o niebo lepszy, a w kinie producenci spłaszczyli opowieść?

Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Tak jak rewolucja CGI jaka następowała w chwili premiery Jurrasic Park i Terminatora 2, tak teraz będzie prawdopodobnie z 3D. O co chodzi? Tak jak w przypadku dwóch filmów wymienionych wcześniej CGI do dziś jest jednym z najlepszych jakie powstało, do dziś trudno wytknąć jakieś niedoskonałości. Tak będzie z 3D, gdzie rewolucję wprowadza Avatar, po którym 3D tak jak później CGI pójdzie złym kursem, na odwal, aby szybciej, aby taniej. I zauważcie, że CGi i 3D łączy też fakt, że po rewolucji CGI, Lucas zaczął 'poprawiać' i dodawać sceny z katastrofalnym skutkiem w Starej Trylogii, nie chodzi mi o renowację obrazu. Tak samo teraz będą filmy starsze przerabiane na 3D, które w ogóle z myślą o tej technice nie powstawały.
Coś mi śmierdzi w tym newsie. Ponieważ twierdzi on, że "Otóż chcą, aby projekt był kręcony w 3D. Aronosfky się nie zgadza, chce użyć tradycyjnych efektów, chce by wszystko, jak to tylko możliwe było realne, organiczne, nie komputerowe." Tyle, że kręcenie filmu kamerą Jamesa Camerona rejestruje 2D i dodatkowo 3D lub na odwrót. No chyba, że Darrenowi chodzi o totalny oldschool z kamerami na taśmy na czele :) Co mi się podoba, wszelkie oldschoolowe motywy są dla mnie plusem.

drfalck

Teraz debile beda wszystko nawet stare przerabiać na 3D jak by to cos mialo poprawić.

Proszę czekać…