Robocop również wstrzymany?

Robocop

Dzieje się coś dziwnego – z różnych przyczyn kilka projektów zostaje wstrzymanych. Spider-Man 4 z uwagi na kłótnie i to, że reżyser nie chce dać postawić producentom na swoim, a teraz także i nowy Robocop w reżyserii Darrena Aronofskiego.

Okazuje się, że tutaj również przyczyną są kłótnie. Otóż studio MGM, które, jak wiemy, ma problemy finansowe, chyba po sukcesie Avatara zwęszyło kierunek, który może im przynieść większe zyski.

Otóż chcą, aby projekt był kręcony w 3D. Aronosfky się nie zgadza, chce użyć tradycyjnych efektów, chce by wszystko, jak to tylko możliwe było realne, organiczne, nie komputerowe.

Zaczyna się dziać coś dobrego w Hollywood. Reżyserzy zamiast dać się manipulować, zaczynają walczyć z producentami o swoje wizje – może dzięki temu nie będziemy mieli porażek tam, gdzie z góry wszyscy widzą sukces? Może nie będzie przypadków jak z Królestwem Niebieskim Ridleya Scotta, gdzie jego wizja dopiero pojawiła się w wersji reżyserskiej ukazując film o niebo lepszy, a w kinie producenci spłaszczyli opowieść?

Co o tym sądzicie?