"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

W czerwcu rusza produkcja Hobbita 0

Guillermo del Toro potwierdził wcześniejsze plotki, iż na początku czerwca w Nowej Zelandii ruszą zdjęcia do filmu Hobbit. Według reżysera zdjęcia potrwają blisko 14 miesięcy, bowiem obydwie części powstaną jednocześnie. Pierwsza część w kinach powinna pojawić się w 2011 roku a druga rok później.

Hobbit

W obrazie pojawią się na pewno Andy Serkis, Ian McKellen, Hugo Weaving oraz Cate Blanchett. Nadal jednak nie wiadomo, kto wcieli się w główną postać – Bilbo Bagginsa. Produkcją zajmuje się Peter Jackson.

Całość jest ekranizacją powieści autorstwa J.R.R. Tolkiena. Opowiada o wyprawie podjętej przez hobbita Bilba Bagginsa, trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Glóin, Balin, Dwalin, Fíli, Kíli, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur) i czarodzieja Gandalfa do siedziby smoka Smauga, która ma na celu zabicie go i odzyskanie zagarniętego przez niego skarbu. Grupa wędrowców w czasie swej podróży doznaje wielu niebezpiecznych przygód. Zawsze jednak wychodzi z nich cało, a to dzięki magicznemu pierścieniowi, który czyni Bilba niewidzialnym. Bilbo znalazł pierścień w jaskini Golluma.

Obraz powstanie dla studia New Line Cinema.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Czudi

Hobbit to krótka książka i gdyby chcieli Drużynę Pierścienia tak dokładnie pokazać to by w 3-4 częściach wyszła – nie wieżę więc w chęć większej szczegółowości.
Filmy oczywiście z ogromną przyjemnością zobaczę w kinie podobnie jak całą trylogię.

thraked

Albo dla tego by pokazać jak najwięcej. A że przy tym zarobią więcej… i na zdrowie, zwłaszcza panu del Toro. Jestem zachwycony, ze to on reżyseruje.

Czudi

tylko dla pieniędzy

Scarlett666

No, nareszcie! :) Już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że filmy dorównają 'Władcy Pierścieni' (chociaż chyba byłoby lepiej dla nich, żeby miały inny klimat ;P). A tak swoją drogą… czemu podzielili 'Hobbita' na dwie części?

Proszę czekać…