Pełna bitew zapowiedź Konfucjusza 0

Pojawił się finalny zwiastun ukazujący nam postać Konfucjusza i burzliwy okres, w jakim żył. Reżyserka pokazuje też to, co fanów tego typu kina interesuje najbardziej, epicki rozmach scen batalistycznych.

Konfucjusz

Film reżyserowany jest przez Hu Mei. Należy ona do tak zwanego Piątego Pokolenia filmowców, którzy skończyli Szkołę Filmową w Pekinie w latach 80-tych. Są tu takie osobistości jak Zhang Yimou, Chen Kaige i Tian Zhuangzhuang.

Budżet produkcji szacowany jest na 22 miliony dolarów z bardzo dramatyczną fabułą. Scenariusz napisał Chan Khan (Red Cliff).

Chow Yun Fat, gwiazda, która od lat gra w Hollywood zagra główną rolę. Chen Daoming zagra Lao Zi, założyciela Taoizmu, a Zhou Xun dostała główną rolę kobiecą. Muzykę komponuje zdobywca Oscara za Ostatniego Cesarza, Cong Su. Zdjęcia robi inny zdobywca Oscara,Peter Pau.

Głównym tematem rozważań Konfucjusza było codzienne życie ludzi i stabilność społeczeństwa. Jego zdaniem podstawowymi cnotami są: humanitaryzm, praworządność, poprawność, mądrość i lojalność. Cnoty te realizują się w pięciu powinnościach, czy też fundamentalnych relacjach społecznych: między panującym i urzędnikiem, ojcem i synem, starszym i młodszym bratem, mężem i żoną oraz między przyjaciółmi. Moralność jednostki i podstawowa rola rodziny jest fundamentem i gwarantem stabilności państwa. Konfucjusz dużą rolę w kształtowaniu ładu społecznego przypisywał wykształceniu, które obejmowało także kwestie ducha i serca.

Premiera Confucius już w 28 stycznia w Chinach!

Jak Wam się podoba?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MJ_MARTINO

Trailer takie sobie… za dużo tych.. Aaaa aaaa aaaaa aaaa aaaa aaaa aaaa
Przydała by się też lepsza jego jakość …
Mam nadzieje Chan Khan postarał się i tak samo jak w RED CLIFF będziemy mieć świetną fabułę :)
Pozostaje czekać na premierę i pierwsze komentarze.

Proszę czekać…