Konkurs z grą Avatar! 0

Na fanów fantastyki czeka nie lada gratka. Najnowsza produkcja Ubisoft została stworzona na podstawie najbardziej oczekiwanego filmu poprzedniego roku. Prace nad grą i filmem Avatar trwały jednocześnie, a jeden z najlepszych reżyserów gatunku – James Cameron czuwał cały czas, aby świat stworzony przez niego w filmie, został przeniesiony z wielką dokładnością do gry. Nagrody otrzymują: walek07 oraz alter_ego!

Kadr z gry Avatar: The Game

Poniżej nagrodzone pomysły (uwaga może zawierać spoilery):

walek07

Wojna na Pandorze trwa w najlepsze. Kraina stopniowo przestaje być tak piękna. Żądni zemsty ludzie opanowali dwa pobliskie księżyce i raz po raz atakują Pandorę. Planeta jako tako radzi sobie z najeźdźcami, ale ludzie nie przestają atakować i planują skonstruować Wielkie Działo, z którego będą ostrzeliwać powierzchnię Pandory z kosmosu. Na’vi nie będę mieli szans. Do skończenia działa potrzebny jest niezwykle rzadki minerał na Pandorze, Zor’tuk, przypominające złoto bryły. Jeśli ludzi go zdobędą to wygrają wojnę i zniszczą rasę Na’vi. Jake Sully ma syna ze swoją wybranką z 1 filmu. Przekazuje mu swoją wiedzę i uczy wszystkiego o Pandorze. Zły generał Brakul zleca porwanie syna Jake Sullego gdy tak obaj hasają po Pandorze. Genarał Brakul kontaktuje się z Jakiem i daje mu wybór. Albo zdobędzie dla nich Zor’tuk albo jego syn zginie. Jake, nie mając wyboru, rusza w niezwykle niebezpieczną wyprawę, by dotrzeć tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden Na’vi… Gdy rozpętuje się wielka bitwa między ludźmi o złoże Zor’Tuk, Jake udaje się do obozu wroga by uratować syna. Gdyż cała zorganizowana walka to dywersja ze strony NA’vi. Bitwę przerywa jednak wiadomość o wielu statkach przybywających na orbitę Pandory. To statki ludzi… Opowiadają o tym jak nieznani najeźdźcy zaatakowali ziemię. Ludzie ewakuowali się więc tutaj… Ciągnąc niestety wroga za sobą… Mieszkańcy Pandory i ludzie będą musieli połączyć siły by pokonać, nowego, wspólnego wroga. Czy osiągną porozumienie? Czy uda się zapomnieć o przeszłości? Zaufanie to podstawa udanego przymierza… Tutaj wstęp do części trzeciej…

alter_ego

Mija klika lat od wydarzeń z pierwszej części filmu, na Pandorze została wybudowana przez ludzi tajna baza wojskowo-naukowa, która mieści się całkowicie pod wodą na jednym z oceanów na Pandorze. Jednym z badań prowadzonych w bazie jest obca niebezpieczna rasa niewiadomego pochodzenia, niestety obcy gatunek wmyka się z pod kontroli, spora cześć załogi zostaje uśmiercona, reszta ocalałych nie mogąc się wydostać z bazy wzywa pomocy, na pomoc ruszają Jake Sully, Neytiri, oraz paru innych Navi.

Konkurs okazał się za trudny, więc mieliśmy tylko dwa zgłoszenia. Jeśli jednak, ktoś czuje się na siłach do końca dnia można wysłać zgłoszenie na konkurs@fdb.pl

Główny zamysł producentów był taki, aby historie opowiedziane w grze oraz w filmie były całkowicie oddzielnymi bytami, a wspólnym mianownikiem miejsce akcji – księżyc Pandora. Fabuła gry został stworzona tak, aby poszerzyć świat filmu oraz pokazać przyczyny konfliktu między ziemską korporacją RDA i ludem Na’vi.

Kadr z gry Avatar: The GameKadr z gry Avatar: The Game

Akcja gry rozgrywa się dwa lata przed wydarzeniami pokazanymi w filmie, na nieznanej stronie księżyca Pandora. Jest to spokojne, porośnięte przepiękną i bujną roślinnością miejsce, które zamieszkuje lud żyjący w zgodzie z naturą. Wszystko się zmienia, gdy okazuje się, że na planecie znajdują się złoża cennego minerału. Księżyc zaczyna interesować ziemskie korporacje. W stronę Pandory wyruszają statki wydobywcze z Ziemi, a na planecie wybucha konflikt zbrojny, w którym obie strony używają wszelkich środków we wzajemnej walce. Fabuła gry, wraz z rozwojem, staje się bardziej skomplikowana, a motywy działań obu stron coraz bardziej zaskakujące.

Kadr z gry Avatar: The GameKadr z gry Avatar: The Game

Wspaniałe sceny walki, w których ziemska technika ściera się z dziką, baśniową i nieznaną przyrodą, najwyższej jakości, zapierająca dech w piersiach animacja 3D oraz nadzwyczajny wszechświat stworzony przez Jamesa Camerona na pewno dostarczą graczom niezapomnianych przeżyć.

Kadr z gry Avatar: The GameKadr z gry Avatar: The Game

Do największych plusów gry należą alokacje efektownie wyglądające alokacje oraz piękne i soczyste kolory znane z wersji filmowej. Dodatkowo dla szczęśliwców posiadających telewizory z możliwością odtwarzania multimediów w 3D (niestety do tej wąskiej grupy się nie zaliczamy) możliwość grania właśnie w takim trybie. Gra trudna (szczególnie jeśli walczysz po stronie Na’vi) i na pewno będzie stanowiła dobrą rozrywkę na długie, zimowe wieczory!

podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

ZADANIE konkursowe:
1. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.
2. James Cameron zapowiedział już kontynuację filmu Avatar Napisz (maksymalnie 500 znaków) o czym według Ciebie powinna być druga część? Najciekawsze pomysły nagrodzimy.

Nagrody w konkursie
5 koszulek z Avatara

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Avatar,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 24 stycznia 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 25 stycznia.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Krótki film instruktażowy jak dodawać treści

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 18

Czudi

to teraz w ramach pełnej satysfakcji z nagrody powinien potwierdzić swe zaangażowanie zdobywając chociaż kilka punktów;)
Taka praktyka do przyszłych konkursów

wygral, bo byly tylko dwa zgloszenia, wiec troche trzeba bylo przymknac oko ;P nie jestesmy chirurgami, wiec czasami mozna byc elastycznym ;) przy opisywaniu 2 czesc najbardziej sie napracowal i za to mu chcwala ;)

walek07

za to miał ciekawy pomysł na kontynuację ;p

Jak to możliwe, że walek07 wygrał skoro nie dodał poprawnie żadnej treści? :P Nie dość, że nie czytał faq to jeszcze ignorował to co się do niego pisze.

;) trafiony zatopiony :) nawet na plecach masz logo Ubisoftu ;) wyniki za 10 minut ;)

Proszę czekać…