Pierre Morel mówi o Diunie 0

Niedawno informowaliśmy, że Pierre Morel zajmie się reżyserią nowej ekranizacji Diuny Franka Herberta. Reżyser hitu Uprowadzona rozmawiał ostatnio z MTV o planach wobec Diuny.

Diuna

Dobra wiadomość, która napawa optymizmem to fakt, że podkreśla jakim jest wielkim fanem książki i że nie będzie w ogóle nawiązywać do filmu Lyncha.

Jestem fanem książki od czasu, gdy byłem nastolatkiem. Wciąż ją czytam, teraz mam 45 lat, więc czytam ją od 30. Pamiętam, że gdy czytałem serię, przed kupnem kolejnego tomu, czytałem po raz kolejny poprzednie. Jestem fanatycznym fanem tej książki!

Opowiada również o swojej wizji wobec filmu:

Mój film będzie tylko o pierwszej książce. Próbuję być bardzo wierny powieści. Ale to wyzwanie, jest dużo oczekiwań, wszyscy czytelnicy będą czekać na mnie z gnatami. Pozostali także będą czekać, ponieważ jest to taka złożona, bogata powieść i trzeba zrobić ją dostępną dla tych, którzy jej nie czytali. To duże wyzwanie, ale jestem podekscytowany!

To, że jest fanem, napawa wielkim optymizmem. Daje to nam wszystkim nadzieję na pierwszą, dobrą ekranizację tej genialnej książki. A co Wy myślicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Darth_Artur

I bardzo dobrze, może wreszcie Diuna doczeka się godnej ekranizacji.

Proszę czekać…