Sam Raimi zajmie się Warcraftem?

Reżyser Sam Raimi

Jeszcze wczoraj informowaliśmy was o szokującej decyzji studia Sony, który postanowiło rozstać się z reżyserem Samem Raimim przy okazji produkcji nowego Spider-Mana. Dzisiaj jednak zza oceanu docierają do nas głosy, iż związku z takim obrotem sprawy artysta jest wymieniany jako potencjalny reżyser ekranizacji serią gier pt. Warcraft.

O ekranizacji gry komputerowej w Hollywood mówiło się już od dawna. Istnieje nawet scenariusz autorstwa Roberta Rodata (Szeregowiec Ryan), który według niektórych jest na bardzo wysokim poziomie. Brakowało jednak odpowiedniego reżysera. Producenci już wcześniej rozmawiali z Samem Raimim, który wstępnie wyraził zgodę na reżyserię. Miał to jednak zrobić po nakręceniu Spider-Mana 4. Teraz, gdy odszedł mu ten projekt pracę nad Warcraftem mogą ruszyć szybciej.

Warcraft to seria gier komputerowych będących grami RTS z elementami cRPG, opowiadań i książek wydanych przez firmę Blizzard.Ich akcja toczy się w fikcyjnych światach Azeroth i Draenor zamieszkanych przez Ludzi, Gnomy, Nocne Elfy i Krwawe Elfy, Krasnoludy, Trolle, Orków, Nieumarłych, Pandarenów, Draenei, Murloki, Ogry, Worgenów oraz inne fantastyczne rasy.

WarcraftWarcraft

(Informacja o grze – wikipedia.pl)

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux