"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Czy coś wygra z Avatarem? 1

Chyba nic na chwilę obecną nie jest w stanie wygrać z Avatarem. Jak donoszą amerykańskie media około 80% zamówionych biletów w kinach IMAX dotyczą seansów Avatar 3D z kolei, aż 73% aktualnych zamówień biletów w tradycyjnych kinach dotyczą także seansów nowej produkcji Camerona. To wszystko wskazuje na to, iż piąty tydzień z rzędu należeć będzie to króla kin.

Kadr z filmu Avatar (2009)

Wśród nowości najwięcej osób zamawiało bilety na Księge ocalenia (7 % ogółu biletów) oraz Nostalgię anioła (5 %). Mimo, iż wyniki te dotyczą jedynie zamówionych wcześniej biletów to jednak ogólna tendencja jest łatwa do przewidzenia. Specjaliści nie kryją zaskoczenia, iż po 5 tygodniach na ekranach kin zarówno w Ameryce jak i reszcie świata seanse tej produkcji cieszą się wciąż ogromną popularnością.

Na chwilę obecną Avatar zarobił w Stanach 445 mln $ (zajmuje czwartą pozycje po Gwiezdnych wojnach z wynikiem 460 mln $). Z kolei ogólne światowe wpływy to 1,4 mld $ (tutaj produkcja ta zajmuje drugą pozycję po Titanicu, który w 1997 roku zarobił 1,8 mld $).

Jaki będzie ten weekend? Zapraszamy do dowiedzenia się tego w poniedziałkowym Box Office.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

który w 1997 roku zarobił 1,8 mld $
?
:)

Proszę czekać…