Stryszek filmowy odc.11

Zapraszamy do obejrzenia premier filmowych na 15 stycznia 2010

Borykając się dalej z problemami technicznymi, postanowiliśmy na razie ograniczyć się do premier. Nie zajmuje to wiele czasu, a nie mamy zamiaru zaniedbać Was, naszych widzów i czytelników FDB.pl. Jednak z czasem wrócą tematy dnia jak i Kącik literacki. Macie moje słowo.

W tym tygodniu mamy aż pięć premier. Z czego tak naprawdę wszystkie są świetne i każda w innym gatunku. Innymi słowy, dla każdego coś innego.

Guy Ritchie zaprezentował nam awanturniczą wizję Sherlocka Holmesa, z udziałem takich gwiazd jak Robert Downey Jr. czy Jude Law. Film utrzymany w koncepcji zwariowanego kina akcji, nie został jednak obdarty z wdzięku postaci książkowych.

Kolejną pozycją jest nowa bajka Disneya, Księżniczka i żaba, która powróciła stylem do starej dobrej kreski. Dzięki temu dorośli mogą ponownie poczuć się jak dzieci, wspominając takie dzieła jak Aladyn czy 101 dalmatyńczyków, zaś nasze pociechy, będą miały powiew świeżości, w dobie komputerowych animacji.

Trzecią nowością jest film sensacyjny, Harry Brown, dzięki któremu na nowo możemy przypomnieć sobie czym było Życzenie śmierci. Poza tym dostaliśmy film dokumentalny Będzie głośno i w końcu porządną rodzimą produkcję Wszystko, co kocham, która nie jest pustą komedyjką, a krokiem naprzód.

Zapraszamy do komentowania.

Źrodło: własne


Artur Tojza
Zagorzały kolekcjoner Magic: the Gathering, fan gier ze stajni Black Isle oraz słodyczy :) Poniżej link do mojego bloga z moimi autorskimi tekstami: http://vermin.bloog.pl/