Jest reżyser Spider-Mana 5

[AKTUALIZACJA]

Spider-Man

Pojawiły się nowe szczegół o filmie. Wiemy, że Webb, mający opcje reżyserii całej trylogii, będzie kręcić na podstawi scenariusza Jamiego Vanderbilta, która będzie inna niż poprzednie części.

Budżet ma być niski, w granicach 80 milionów dolarów, a obsada ma składać z relatywnie nieznanych aktorów (zatem wszelkie plotki o gwiazdach Zmierzchu są jednocześnie dementowane). Historia ma skupiać się na dzieciaku z liceum, który musi sobie poradzić ze śmiercią wuja, wiedząc, że miał moc, aby temu zapobiec.

Obraz będzie bazować na komiksach z serii Ultimate Spider-Man Briana Michaela Bendisa i Marka Bagleya, gdzie walka z superłotrami musiała ustąpić miejsca problemom w liceum.

[ORYGINALNA TREŚĆ WIADOMOŚCI]

Potwierdziły się jedne z mniej prawdopodobnych pogłosek, które krążyły na Internecie od ogłoszenia restartu serii o Spider-Manie.

Reżyserem został Marc Webb, twórca 500 dni miłości. Nowy Spider-Man ma pojawić się w kinach latem 2012 roku.

Według włodarzy stacji opowieść o Spider-Manie jest to intymna historia nastolatka w świecie superludzi. Webb ma pokazać nam życie Petera Parkera. Połączyć ma wszystkie emocje, problemy nastolatka z przygodami Spider-Mana.

Tak Webb wypowiedział się o zatrudnieniu swojej osoby.

To jest spełnienie marzenia i nie mógłbym bardziej być świadomy wielkości wyzwania, odpowiedzialności i okazji. Idealne pokazanie świata Spider-Mana przez Sama Raimiego jest dobrym przykładem, za którym trzeba podążać. Nie jest to "przejęcia" mitologii Spider-Mana od Sama, bo byłoby to niemożliwe, co więcej, aroganckie. Jestem tu, ponieważ są nowe pomysły, historie, które nadadzą nowy wymiar kreatywny Spider-Manowi.

Jest to naprawdę zaskakujący i odważny wybór. Marc Webb jest niedoświadczonym reżyserem, który w tym roku jest doceniany za 500 dni miłości – między innymi dwie nominacje do Złotego Globu. Czy sobie poradzi i stworzy coś godnego tej postaci? Czy będzie przestraszoną marionetką włodarzy studia i zrobi "Spider-Mana w Nowiu"? Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Quagmire 2010-01-20

Niby jak oni chcą to zrobić za 80 mln$? Coś czuję, że główną przyczyną reboota jest skąpstwo wytwórni…no i znowu nic nowego, przecież zmaganie się ze śmiercią wujka Bena było jednym z głównych tematów trylogii Raimiego. No i te "problemy w liceum"…I po to odsunięto mojego ulubionego reżysera?

Ronaldinho 2010-01-20

Można było zarzucić filmom Raimiego, że momentami były dziecinne, ja uważam, że nadawały się one dla każdego. Jednak teraz, z tego co tak czytam te niusiki, to chcą zrobić totalną dziecinadę, być może PG, a główny target to będzie 12-15 lat. Najbardziej ostatnio wkurwia mnie niesamowicie fakt, że studia z założenia nie chcą dobrych filmów, tylko: tanich, szybko robionych i jak z najniższą kategorią wiekową, a te trzy czynniki są podstawą do rujnowania każdego elementu filmu po kolei.

Quagmire 2010-01-20

Jak dla mnie wszystkie te założenia spełniały filmy Raimiego. Czym były pierwsze 2 części jeśli nie historią młodego, lekko nieporadnego człowieka który musi poradzić sobie z super mocami które wprowadzają chaos w jego życiu?

Scarlett666 2010-01-20

Według włodarzy stacji opowieść o Spider-Manie jest to intymna historia nastolatka w świecie superludzi. – Zabiło mnie to. Nie dziwię się, że Raimi tak sprzeciwiał się ich wizji… ;] I żałuję, że nie przeforsował swojej. A nowy reżyser może być dobry… Albo dobry w podporządkowywaniu się. Się zobaczy…

Quagmire 2010-01-20

Niestety to może być racja z tą manipulacją. Trochę wyjaśni się gdy poznamy Petera Parkera, czy będzie to Aktor czy aktor-przystojniaczek ze Zmierzchu/High School Musical.

Proszę czekać…