Jest reżyser Spider-Mana

Spider-Man

[AKTUALIZACJA]

Pojawiły się nowe szczegół o filmie. Wiemy, że Webb, mający opcje reżyserii całej trylogii, będzie kręcić na podstawi scenariusza Jamiego Vanderbilta, która będzie inna niż poprzednie części.

Budżet ma być niski, w granicach 80 milionów dolarów, a obsada ma składać z relatywnie nieznanych aktorów (zatem wszelkie plotki o gwiazdach Zmierzchu są jednocześnie dementowane). Historia ma skupiać się na dzieciaku z liceum, który musi sobie poradzić ze śmiercią wuja, wiedząc, że miał moc, aby temu zapobiec.

Obraz będzie bazować na komiksach z serii Ultimate Spider-Man Briana Michaela Bendisa i Marka Bagleya, gdzie walka z superłotrami musiała ustąpić miejsca problemom w liceum.

[ORYGINALNA TREŚĆ WIADOMOŚCI]

Potwierdziły się jedne z mniej prawdopodobnych pogłosek, które krążyły na Internecie od ogłoszenia restartu serii o Spider-Manie.

Reżyserem został Marc Webb, twórca 500 dni miłości. Nowy Spider-Man ma pojawić się w kinach latem 2012 roku.

Według włodarzy stacji opowieść o Spider-Manie jest to intymna historia nastolatka w świecie superludzi. Webb ma pokazać nam życie Petera Parkera. Połączyć ma wszystkie emocje, problemy nastolatka z przygodami Spider-Mana.

Tak Webb wypowiedział się o zatrudnieniu swojej osoby.

To jest spełnienie marzenia i nie mógłbym bardziej być świadomy wielkości wyzwania, odpowiedzialności i okazji. Idealne pokazanie świata Spider-Mana przez Sama Raimiego jest dobrym przykładem, za którym trzeba podążać. Nie jest to "przejęcia" mitologii Spider-Mana od Sama, bo byłoby to niemożliwe, co więcej, aroganckie. Jestem tu, ponieważ są nowe pomysły, historie, które nadadzą nowy wymiar kreatywny Spider-Manowi.

Jest to naprawdę zaskakujący i odważny wybór. Marc Webb jest niedoświadczonym reżyserem, który w tym roku jest doceniany za 500 dni miłości – między innymi dwie nominacje do Złotego Globu. Czy sobie poradzi i stworzy coś godnego tej postaci? Czy będzie przestraszoną marionetką włodarzy studia i zrobi "Spider-Mana w Nowiu"? Co o tym sądzicie?