Zagorzały kolekcjoner Magic: the Gathering, fan gier ze stajni Black Isle oraz słodyczy :) Poniżej link do mojego bloga z moimi autorskimi tekstami: http://vermin.bloog.pl/

Stryszek Filmowy odc. 12 1

Jutro piątek, a to oznacza nowe pozycje filmowe w naszych kinach. Ponownie jest z czego wybierać, gdyż mamy pięć premier do tego każda w innym gatunku. W śród nich znajduje się musical Nine, który okazał się wielkim przegranym na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów. Obraz Roba Marshalla, z pięciu nominacji, nie zdobył ani jednej wygranej. Warto więc wybrać się do kina na ta pozycję, wyrabiając sobie samemu zdanie, czy faktycznie nie zasługiwał na statuetki.

Zapraszamy do obejrzenia premier filmowych na 22 stycznia 2010

W pozostałych premierach, jutrzejszego dnia, w kinach zagoszczą takie produkcje z Fabryki Snów, jak Stare wygi oraz druga część przygód rozśpiewanych rudzielców, czyli Alvin i wiewiórki 2. Oba filmy są komediami, jednak każdy zdecydowanie dla innej publiki, tak więc zarówno dorośli jak i dzieci, mają z czego wybrać.

Na koniec trafiły nam się dwie ambitniejsze perełki. Mowa o irańskim dramacie Co wiesz o Elly?, który powinien zainteresować zwłaszcza koneserów kina. Drugi to japońskie Pożegnania, pełen muzyki, skromnej, acz zabawnej dawki życiowego humoru, mówiący o śmierci w nieco bardziej optymistyczny sposób. Film nie tylko dla wielbicieli azjatyckiego kina, ale również każdego kto chce od filmów czegoś więcej niż tylko komercyjnej rozrywki.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Źrodło: własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Adamowi mówiłem i powiem tobie, że zmieniałem system zliczania popularności i liczba odsłon została zresetowana.
A co do odcinka to naprawdę fajny dobrze się oglądało można by tylko delikatnie bardziej wyciszać zwiastuny (nie całkiem ale trochę bardziej). Tak czy inaczej super :)

Vermin

W USA, "Stare wygi" nie najgorzej się sprzedały, nie poniosły tam klęski. Poza tym sam zauważyłeś że nie każdego interesują szczegóły. Poza tym wierz mi że często w informacjach od dystrybutora są mylne dane w opisach filmów. Bardzo często się z tym spotykałem.

Czudi

To dołożę swoje trzy grosze, mimo że dyskusja na temat prezentacji premier nie może być zbyt ciekawa.
Widać, że mówicie o filmach na podstawie materiałów prasowych, a jeśli ktoś czytał jakieś dokładniejsze informacje, lub ewentualnie widział film, to taka ogólnikowość czasem może irytować.
Razi brak informacji, że Nine jest inspirowane Osiem i pół Felliniego. Nie każdego musi to interesować, ale skoro sam reżyser mówi, że całą konstrukcję oparł na tamtym filmie (patrz: tytuł;), to wypadałaby jakaś wzmianka.
Dobrze wypowiadacie się o Starych wygach, a to film poniósł porażkę kasową i ma kiepskie opinie u widzów.
Polecam jakieś prasówki przez stworzeniem materiału. Nikt nie posiada pełnej wiedzy, ale dobrze jest sprawdzać czy czegoś bardzo istotnego się nie pomija.

Andrzej_Rogos

Gdybym miał wnioskować z liczby odsłon, stawiłbym inną tezę ;)

Vermin

Czyżby, w tym tygodniu odcinek był aż tak dobry, że nie ma dyskusji? :P

Proszę czekać…