Stryszek Filmowy odc. 12

Zapraszamy do obejrzenia premier filmowych na 22 stycznia 2010

Jutro piątek, a to oznacza nowe pozycje filmowe w naszych kinach. Ponownie jest z czego wybierać, gdyż mamy pięć premier do tego każda w innym gatunku. W śród nich znajduje się musical Nine, który okazał się wielkim przegranym na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów. Obraz Roba Marshalla, z pięciu nominacji, nie zdobył ani jednej wygranej. Warto więc wybrać się do kina na ta pozycję, wyrabiając sobie samemu zdanie, czy faktycznie nie zasługiwał na statuetki.

W pozostałych premierach, jutrzejszego dnia, w kinach zagoszczą takie produkcje z Fabryki Snów, jak Stare wygi oraz druga część przygód rozśpiewanych rudzielców, czyli Alvin i wiewiórki 2. Oba filmy są komediami, jednak każdy zdecydowanie dla innej publiki, tak więc zarówno dorośli jak i dzieci, mają z czego wybrać.

Na koniec trafiły nam się dwie ambitniejsze perełki. Mowa o irańskim dramacie Co wiesz o Elly?, który powinien zainteresować zwłaszcza koneserów kina. Drugi to japońskie Pożegnania, pełen muzyki, skromnej, acz zabawnej dawki życiowego humoru, mówiący o śmierci w nieco bardziej optymistyczny sposób. Film nie tylko dla wielbicieli azjatyckiego kina, ale również każdego kto chce od filmów czegoś więcej niż tylko komercyjnej rozrywki.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Źrodło: własne


Artur Tojza
Zagorzały kolekcjoner Magic: the Gathering, fan gier ze stajni Black Isle oraz słodyczy :) Poniżej link do mojego bloga z moimi autorskimi tekstami: http://vermin.bloog.pl/