Hobbit pod koniec 2012 roku? 0

Alan Horn z New Line Cinema w wywiadzie wyjawił, że pierwszy z dwóch filmów na podstawie książki Hobbit nie trafi wcześniej do kin niż pod koniec 2012 roku. Cały rok po obecnie zapowiadanej premierze na grudzień 2011 roku.

Hobbit

Prace nad scenariuszem pierwszego filmu trwają. Jackson pracuje nad nim z Fran Walsh, Philippą Boyens i Del Toro. New Line będzie pracować nad budżetem i rozpoczną się castingi.

Horn nie chcę prognozować kiedy pierwszy z Hobbitów się pojawi, ale mówi, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest czwartym kwartał 2012 roku.

To duża sprawa dla nas. Ale opłaci się, biorąc pod uwagę sukces Władcy Pierścieni. Jest to jeden z tych niewielu filmów, na które ludzie czekają.

Jednym z powodów rocznego opóźnienia są zmiany w MGM, które jest współwłaścicielem praw do Hobbita. Obecnie studio jest wystawione na aukcji z powodu gigantycznego zadłużenia.

Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Pikej

Po pierwsze: Hobbit rozbity na 2 filmy to jakaś pomyłka, jeden w zupełności wystarczy…ale wiadomo, studio chcę zbić jak największą kasę…
Po drugie: film musi być w 3D, aby miał szanse na sukces…

Jose0

Tak, jak ja.. Który to raz opóźniają termin premiery? ehh… Nie ma obsady, nie ma terminu, nie ma nic. :/ Chociaż mam nadzieję i czekam z niecierpliwością na ten film.

Scarlett666

Mam wrażenie, że się nie doczekam tego 'Hobbita'…

Proszę czekać…