Avatar Królem Świata! 7

Szósty tydzień z rzędu Avatar Jamesa Camerona zajął pierwsze miejsce w zestawieniu Box Office USA. Teraz zarobił 36 milionów dolarów, co jest nowym rekordem dla filmu, który zarabia w 6. tygodniu wyświetlania. W kraju ma już na koncie 552.8 milionów dolarów i tym samym staje się drugim najbardziej dochodowym filmem w USA przeganiając Mrocznego Rycerza z wynikiem 533.3 miliona dolarów. Można spokojnie stwierdzić, że przegoni Titanica, który posiada na koncie 600,8 miliona dolarów.

Avatar

AvatarAvatar

Poza USA, Avatar zarobił 107 milionów dolarów, co razem daje olbrzymie 1.28 miliarda. Przegonił rekord Titanica, który osiągnął zyski w wysokości 1.24 miliarda. Na świecie Avatar ma już 1.836 miliarda i dzisiaj powinien przegonić Titanica, który 13 lat temu osiągnął wynik 1.843 miliarda i stać się najbardziej kasowym filmem wszech czasów.

Drugie miejsce zajął Legion z Paulem Bettanym, który zarobił solidne 18.2 miliony dolarów.

LegionLegion

Księga Ocalenia spadł na trzecie miejsce z wynikiem 17 milionów. Spadek frekwencji wyniósł 48%.

Na czwartym miejscu zadebiutowała komedia familijna Tooth Fairy z Dwaynem Johnsonem, zarabiając przeciętne 14.5 miliona dolarów.

Nostalgia Anioła Petera Jacksona również zanotowała duży spadek frekwencji (48 %), zarabiając 8.8 miliona dolarów. Obraz ma na koncie 31.7 i przy budżecie 100 milionów, producenci określą go porażką.

Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Avatar square 200x200
alban 2010-01-29

koncepcja prosta i pojawiająca się tysiące razy, ale i tak w żaden sposób nie wpłynęła na Ciebie! Nawet tysiąc pierwsza taka historia nic nie da, jeśli Ty pięć min po seansie nie pomyślałeś nad tym, co zobaczyłeś :(
Historia Parnassusa, to opowieść o istnieniu jednego człowieka, jednej istoty ziemskiej, ciekawa i faktycznie poruszająca wyobraznie, ale jak to się ma do mordu tysięcy innych istnień?
Czy zrozumiałem Parassusa – nie wiem, każdy indywidualnie postrzega naturę własnego umysłu, w każdym drzemie coś innego i każdy z nas sam może decydować jakim będzie człowiekiem, ile będzie w nim dobra, lub zła; ile radości, lub smutku itp.
Napisze inaczej: gdyby zamiast Parnassusa film opowiadał w tak samo piękny sposób o umyśle Hitlera, postrzegał byś go tak samo, wiedząc, że z jego rozkazu zginęło miliony istnień ludzkich? Wtedy dopiero dało by Ci to do myślenia!
Parnassus nakłania do rozmyślań o samym sobie, (w Twoim przypadku, o tym byś zastanowił się jaki Ty jesteś) zaś Avatar nakłania do rozmyślań nad życiem wszyskich istnień na Ziemi (i nie tylko), nad jego wartością i sensem!
Może dlatego, że nie jestem egoista, zamias rozczulać się nad samym sobą, umiem spojrzeć szerzej i z szacunkiem dla świata, cenić to co w około mnie żyje i pozwala żyć mnie.

Grzegorz Borowiecki 2010-01-29

no właśnie swoją wypowiedzią dałeś mi kolejne argumenty – człowiek, który nie szanuje świata i go niszczy!!! to idea AVATARA ;) przeciez to jest koncepcja prosta jak budowa cepa i pojawiala sie setki jesli nie tysiace razy ….
Obawiam się ze Parnassusa musiałeś nie zrozumieć, bo to nie jest łatwy film … w sumie ja tez go do końca nierozumiem, ale to jest właśnie w tym najlepsze ;) ze wychodząc z kina myślisz o filmie bo zostaje Ci on w głowie …. Ty musiałes iść na AVATARA drugi raz, bo to co przezywales ulecialo zaraz po wyjściu z kina ….
Avatar to bajka – Parnassus mówi o drzemiących w nas demonach, o słabościach, o tym jak bardzo zatracamy sie w pogoni za cieniami zamiast żyć pełnią zycia – mowi o poszukiwaniu szczęścia w samym sobie a nie w otoczeniu – mówi o tym, że człowiek zawsze będzie człowiekiem i chociaż jest gotów na chwile wzniosłe i pełne poświęcenia, to na koniec dnia dalej ma skołonności do zła …. mówi o ciągłych wyborach jakich dokonujemy ;) można by dużo i długo pisać o tym filmie …

alban 2010-01-27

Widziałem Parnassusa i widziałem Avatara.
Parnassus ciekawy, ale to tyle… , na Avatarze byłem dwa razy i planuje pójść jeszcze raz!
Nie moge czegoś ciągle pojąć: Avatar w niesamowity sposób przedstawia ludzką naturę, której jedynym celem jest zniszczyć (dla pieniędzy) to co w około piękne, człowiek nie ma poszanowania do tego co świat mu daje, a ten film jest alarmem przeciw temu! Jeśli bardziej podoba Ci się Parnassus, który jest bajką, fikcją i to mocno "naciąganą", zamiast piękna istnienia życia, walki o wolnośc, miłości – sensu życia, to co z Ciebie za człowiek?
Ja lubie s-f, fantasy, ale to tylko "obrazy"! Avatar, oprócz niesamowitej techniki efektów specjalnych próbuje przypomnieć nam, że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami świata i że każdy ma prawo do życia, każdy ma prawo do wolności, każde istnienie jest ważne i ma sens! Jeśli życie samo w sobie nie jest piękne, to nie wiem co może Ciebie (i tobie podobnym) zachwycić :(

Grzegorz Borowiecki 2010-01-25

Problem z fabułą jest jeden! jeśli Avatar by ją miał wynik byłby imponujący, ale szacuję, że o połowę mniejszy …. ostatnio oglądalem Parnassusa i jeśli ktoś chce coś nowego to polecam ten film ;) po wyjściu z kina człowiek ma o czym myśleć – z Avatatarem tak nie było, więc ludzie myślą o cyferkach ;) wypowiedz Camerona jaką zawarł w tym filmie mozna porownać do stereotypowych wypowiedzi kandydatek w wyborach miss piekności ;) kazdy sie z nich smieje, ale chcą ogladac milony :)

Piotr Biernacki 2010-01-25

"Teraz zarobił 36 milionów dolarów"
"W kraju ma już na koncie 552.8 milionów dolarów"
"Poza USA, Avatar zarobił 107 milionów dolarów, co razem daje olbrzymie 1.28 miliarda"
"Na świecie Avatar ma już 1.836 miliarda"
Ach, te cyferki. Odnośnie Avatara nie ma sensu się wypowiadać. Na pewno ten film jest protoplastą czegoś nowego. W IMAXie zachwyciłem się na początku filmu i kilka razy w trakcie. To jeszcze za mało. Fabuła leży. Mam nadzieję, że doczekam się kiedyś naprawdę wysokiej jakości, genialnego filmu 3D.

Proszę czekać…