Avatar Królem Świata!

Avatar

Szósty tydzień z rzędu Avatar Jamesa Camerona zajął pierwsze miejsce w zestawieniu Box Office USA. Teraz zarobił 36 milionów dolarów, co jest nowym rekordem dla filmu, który zarabia w 6. tygodniu wyświetlania. W kraju ma już na koncie 552.8 milionów dolarów i tym samym staje się drugim najbardziej dochodowym filmem w USA przeganiając Mrocznego Rycerza z wynikiem 533.3 miliona dolarów. Można spokojnie stwierdzić, że przegoni Titanica, który posiada na koncie 600,8 miliona dolarów.

AvatarAvatar

Poza USA, Avatar zarobił 107 milionów dolarów, co razem daje olbrzymie 1.28 miliarda. Przegonił rekord Titanica, który osiągnął zyski w wysokości 1.24 miliarda. Na świecie Avatar ma już 1.836 miliarda i dzisiaj powinien przegonić Titanica, który 13 lat temu osiągnął wynik 1.843 miliarda i stać się najbardziej kasowym filmem wszech czasów.

Drugie miejsce zajął Legion z Paulem Bettanym, który zarobił solidne 18.2 miliony dolarów.

LegionLegion

Księga Ocalenia spadł na trzecie miejsce z wynikiem 17 milionów. Spadek frekwencji wyniósł 48%.

Na czwartym miejscu zadebiutowała komedia familijna Tooth Fairy z Dwaynem Johnsonem, zarabiając przeciętne 14.5 miliona dolarów.

Nostalgia Anioła Petera Jacksona również zanotowała duży spadek frekwencji (48 %), zarabiając 8.8 miliona dolarów. Obraz ma na koncie 31.7 i przy budżecie 100 milionów, producenci określą go porażką.

Co o tym sądzicie?