Konkurs na Planecie 51! 0

Ilion Animation Studios powstało w 2002 roku. Celem jego założycieli było stworzenie pełnometrażowej kinowej animacji o globalnym wydźwięku. Tak ambitny plan wymagał znalezienia odpowiednich ludzi, sprzętu, i przede wszystkim, scenariusza.

Plakat Planety 51

W naszym konkursie nagrody otrzymują: zestaw+koszulka – bassia5, Cortina, dumdum, Katjen27; koszulki – Wegorzyk, nathalie, Steiner, Artemis, renatakamola, nob1la. Gratulujemy!

Poruszyliśmy nasze serca i wyobraźnię, myśleliśmy zarówno o historiach już ogranych, a także o tych bardziej oryginalnych i wyjątkowych. Stwierdziliśmy, iż niektóre tematy uniwersalne, które były pokazywane już wiele razy, zasługują na to, by opowiedzieć je dobrze raz jeszcze.

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

I, jak to zwykle bywa w życiu, kiedy doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę już wszystko co można było, zostało nakręcone, znaleźliśmy Planetę 51. A może to ona odnalazła nas? Od tamtej chwili wiedzieliśmy, że była to Nasza Historia. Pierwszym etapem prac było znalezienie świetnego scenarzysty, który przeniósłby na papier nasze pomysły. Tak też się stało: jeden z najlepszych scenarzystów świata, Joe Stillman, stał się częścią zespołu. Sam utrzymuje, była to miłość od pierwszego wejrzenia !

Jak wspomina Dolset:

Już po pierwszym spotkaniu z nami, kiedy pokazaliśmy mu nasz projekt, Joe spakował walizki i przeniósł się na Planetę 51. Stworzył wyjątkową historię, pełną fantastycznych bohaterów, świetnego humoru, niespodzianek oraz niesamowitych emocji.

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

Stillman dodaje:

Kiedy zobaczyłem trzyminutową scenę, w której astronauta ląduje w ogródku kosmicznej rodziny, byłem totalnie zauroczony i jednocześnie zainspirowany. Scena ta zawierała w sobie bardzo dużo: świat Planety 51, ludzki zamysł, określony styl aktorstwa, paletę kolorów, zamysł wizualizacji, naprawdę wspaniałe wyczucie przestrzenne oraz niezwykłe możliwości techniczne. I najważniejsze, czego tak naprawdę nie da się zmierzyć: wrażliwość.

Joe Blanco, reżyser Planety 51 wskazuje:

Naszym celem zawsze było opowiedzenie oryginalnej historii, która byłaby daleka od powtarzających się motywów we wcześniejszych animacjach. Wiedzieliśmy, iż to nie będzie łatwe. Po wykluczeniu długiej listy innych pomysłów przyszedł nam do głowy ten o Planecie 51: obcych zielonych stworkach z atenką na głowach, którzy żyją w strachu przed ludzką inwazją. Tak naprawdę to klasyczna opowieść o inwazji obcych, tyle, że opowiedziana z zupełnie innej perspektywy. Ten oryginalny pomysł otworzył przed nami cały wachlarz możliwości. Od razu zdecydowaliśmy się umiejscowić akcję na wzór Ameryki lat 50’ tych. Okazało się to świetnym ruchem: w tamtych latach hitami kinowymi były opowieści o walce ludzkości z siłami pozaziemskimi. Filmy te stanowiły wspaniała kopalnię humoru i różnego rodzaju karykatur. Wiedzieliśmy, iż wszystkie te ikony science fiction wspaniale sprawdzą się w naszym filmie. Umiejscowienie akcji w tamtych okresie historii pozwoliło nam także wpleść do fabuły motyw społecznej paranoi przed sabotażem, jaka opanowała w latach 50’tych Amerykę.

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

Będąc świadomymi wielkiego wyzwania, jakie stało przed naszymi animatorami, zdecydowaliśmy się stworzyć własne programy komputerowe", mówi Javier Abad, drugi reżyser. "Na przestrzeni sześciu lat nasz zespół nieprzerwanie ulepszał swoje projekty, co w ostatecznym rozrachunku sprawia, że Ilion Studios plasuje się dziś wśród najlepszych i najnowocześniejszych studiów animacyjnych na świecie.

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

Stworzenie odpowiednich elementów ekspresyjnych postaci jest niezwykle ważne dla animatorów. Nagrywają oni i wielokrotnie oglądają wzajemne prace, tak by ostatecznie stworzyć jak najlepszą animację postaci. To niesamowite uczucie obserwować ich wspólny wysiłek, aby widownia naprawdę wczuła się w oglądaną na ekranie postać. Wszyscy z nas widzieli filmy, w których występują bohaterowie z innych światów: zieloni, niebiescy, brązowi, różne potwory i wielkoludy. Tworząc postaci z Planety 51, chcieliśmy połączyć wszystkie te elementy, ale jednocześnie zależało nam, by byli oni realistyczni i zabawni. Nie chcieliśmy stworzyć ani potworów, ani bohaterów "człekopodobynych".

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

Marcos Martinez , drugi reżyser, dodaje:

Musieliśmy także wymyślić cały świat Planety 51: ubrania, domy, samochody, ulice, miasto, góry czy zwierzęta. Planeta 51 jest krainą szczęśliwości i niewinności, której mieszkańcy nawet nie zastanawiają się, czy są jedynymi stworzeniami w kosmosie, ponieważ w ich świecie każdy jest i zawsze będzie szczęśliwy. Tę idyllę jednak zakłóca przybycie dziwnej postaci, która zmieni ich życie na zawsze.

Planeta 51 to coś więcej niż miejsce zamieszkałe przez zielone ludki z antenkami. To wykreowana od początku do końca nowa rzeczywistość. Czy na Planecie 51 je się hotdogi? Czy chodzi się na kręgle? Jakiej muzyki słuchają jej mieszkańcy? Czy na Planecie obowiązuje prawo? Co z ruchem drogowym?

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

W mieście dzieje się mnóstwo rzeczy, które na pozór mogłyby nie zmieścić się do jednego filmu! Uważny widz zauważy, że każdy plakat, każdy billboard i każda witryna sklepowa otwiera przed nim drzwi to świata równie wspaniałego jak jego własny.

Kto nie widział plakatu zapowiadającego film o obcych przybyszach? A co jeśli na taki plakat patrzyliby również mieszkańcy innej planety, tyle, że tym obcym byłby… człowiek? Planeta 51 pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, zarówno dla młodych, jak i starszych, którzy spojrzą na nią z odrobiną nostalgii…

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

Film pokazuje Planetę i jej własną wersję lat 50’tych. Mówi Stillman: „Główna różnica pomiędzy życiem na Planecie a naszą rzeczywistością polega na tym, iż pod koniec lat 50’tych ludzkość patrzyła
z zaciekawieniem w niebo, szykując się do zbadania kosmosu. Mieszkańcy Planety 51 dalecy są od tego typu ciekawości. Boją się nieznanego. W związku z tym u nich niewinny czas lat 50’tych trwa
w nieskończoność. Dopiero przybycie astronauty Chucka Bakera otwiera im umysły i serca na nieznane.

Kadr z filmu Planeta 51Kadr z filmu Planeta 51

W pewnym sensie Lem odzwierciedla wszystko co dzieje się na Planecie 51. Jego początkowy strach i przerażenie, zamieniają się stopniowo w ciekawość i życzliwość.

ZADANIE konkursowe:
1. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i poprawnie dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.
2. Odpowiedz na pytanie: Jak nazywa się bohater któremu głosu użyczył Maciej Stuhr?

Nagrody w konkursie
10 koszulek oraz 4 zestawy (piórnik, karty i yoyo)

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Planeta 51,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 7 lutego 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 8 lutego.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Krótki film instruktażowy jak dodawać treści

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Katjen27

No moja 'Młodzież' też czeka… :)

dumdum

Właśnie bardzo bym chciał się dowiedzieć kiedy te nagrody trafią do wygranych. Już nie wiem co mam dziecku mówić – od lutego…

Katjen27

No i córa się ucieszy – udało się ! :D Tak, tak, ja również się cieszę :)
Czy już kiedyś wspominałam, że ten portal jest najbardziej 'ludzki' z wszystkich dostępnych ? ;)

nathalie

Jejej :)):) Kolejna koszulka filmowa do kolekcji. Dziękuję fdb! ;*

KriK

Eee, qrde, spóźniłem się o jeden dzień z odpowiedzią… :/

Proszę czekać…