Gwiazda Avatara Draculą? 2

Gwiazda Avatara i Starcia Tytanów, Sam Worthington jest głównym kandydatem do roli w filmie Dracula Year Zero w reżyserii Alexa Proyasa (Ja, Robot, Mroczne Miasto, Kruk).

Sam Worthington

Film opowiada o Władzie Palowniku, rumuńskim arystokracie, który był inspiracją dla opowieści o wampirach Brama Stokera, Dracula. Skupia się na postaci Włada, który staje się potworem. Ukazuje nam wybór, jaki musiał dokonać, aby stać się tą tragiczną postacią.

Matt Sazama i Burk Sharpless są autorami scenariusza.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Trophy

Dla mnie to jest konkretny aktor i mężczyzna, których w dzisiejszych czasach jak na lekarstwo. Ciekawe jaka rola będzie jego życiową, albo może Jake Sully już nią jest? Mam nadzieję, że nie. W każdym razie, dużo jeszcze przed nim.

Young_Caesar

aaaa o to chodzilo;p no to jest prawda, lecz sama postac Włada Drakuli była tylko inspiracją dla Stokera , przecież chyba mało kto wierzy w to że stał sie wampirem;p

Opisana fabuła w temacie nie mówi nam że ten Drakula stanie się wampirem,tylko że bedzie to historia o rumunskim hrabii ktory najprawdopodobniej był tyranem..
Słowo "potwór" niekoniecznie oznacza wampira,też niewiadomo jaki bedzie powód potrzeby dokonania wyboru…

Historia z żona w filmie była pewnie tylko po to by móc wplątac w fabułę podobienstwo Miny do Elisabeth czy jak jej tam było, co sprowadzało sie do miłości…

justangel

Z tego co czytałam na temat Palownika to nie miał on żony, która popełniła samobójstwo skacząc z wieży w zamku, ani chyba w ogóle nie miał żony, do której pałałby gorącym uczuciem:)
Tak więc teoria Coppoli wg. której Dracula został wampirem jest jedynie jego wymysłem.

Young_Caesar

No fakt było troche róznicy pomiedzy ksiązką a filmem ,szczególnie dodanie miłości Drakuli do Miny w filmie…
Ale mnie sie podobał film i to nawet bardzo;) kiedyś juz czytałem na necie z ciekawości o Władzie III Drakuli i było coś tam wspommniane ze poległych przeciwników nabijał na pal…

Nie rozumiem jakich wyjaśnień nie było w żródłach historycznych?

justangel

W Draculi Coppoli dużo pierdół jest, mimo, iż cały film ma ciekawy klimat.
Nie jest to film dokładnie oparty na książce (choć tak wskazuje tytuł filmu) – a szkoda. Owe "wyjaśnienia" pochodzenia hrabiego nie występują ani w powieści Stokera, ani w źródłach historycznych traktujących o Palowniku.
Ciekawe co tym razem przygotują nam scenarzyści;)

Proszę czekać…