Tim Burton i 63. MFF w Cannes 2

Po latach spędzonych na potrójnych seansach i 48-godzinnych maratonach z horrorami – jestem na to w końcu gotowy. Kiedy myślisz o Cannes, myślisz o światowym kinie – kontynuuje. Filmy były dla mnie zawsze marzeniami, więc [objęcie roli przewodniczącego jury] mogę traktować jako spełnienie marzeń

Tim Burton

- tak skomentował swoją nominację Tim Burton na przewodniczącego tegorocznego konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes

63. MFF w Cannes odbędzie się w dniach 12-23 maja. W kwietniu 2010 roku poznamy nazwiska pozostałych członków jury i listę filmów, które będą walczyły o Złotą Palmę.

W zeszłym roku funkcję przewodniczącej jury pełniła Isabelle Huppert. Obok niej zasiadali m.in. Robin Wright, Hanif Kureishi i James Gray.

Tim Burton uważany jest za ekscentryka w Hollywood. Na ekran przenosi swoje marzenia, fantazje, lęki i fascynacje. Powołuje do życia monstra i dziwolągi. W swoich filmach tworzy światy, w których królują zabawa i niezwykły kicz.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Agnieszka_Chmielewska_Mulka 2010-02-18

masz rację, poprawione, dzięki

kamel1500 2010-02-18

Wszystko ładnie pięknie tylko, że festiwal w tym roku odbędzie się chyba w dniach 12-23 maja, a nie 13-24 (tak było w poprzednim roku).
A wybór Tima Burtona, moim zdaniem całkiem niezły.
Ciekawe co się wydarzy (-;

Czudi 2010-01-26

Bardzo dobry wybór. Teraz trzeba liczyć, że w konkursie znajdą się filmy w klimatach Burtona i wygra film, który na to zasłuży. Mimo całej oficjalnej otoczki, elitarności festiwalu, potrafią tam wybrać filmy wyjątkowe.

Proszę czekać…