Wiele projektów przechodzi w 3D 1

Mamy powoli dowód na to, jak Avatar zrewolucjonizował kino – wszyscy producenci, twórcy chcą teraz robić filmy w 3D i najlepiej w technologii Jamesa Camerona.

Transformers: Zemsta Upadłych

Ci, co nie mogą osiągnąć tego drugiego, chcą przerobić swoje filmy na 3D, aby ich efekt był mocniejszy. Wiele hitów tego roku będzie dostępnych w trójwymiarze.

Studio Warner Bros. Pictures potwierdziło, że Starcie Tytanów będzie w 2D i 3D, lecz przez to premiera została przesunięta na 2 kwietnia. Pozostałe tytuły studia: Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore, Guardians of Ga’Hoole, Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 również będą w 3D. Oficjalnie jeszcze nie ogłoszono co z częścią drugą Insygniów, lecz na pewno również będzie dostępna w tym formacie.

Ponadto Paramount Pictures rozmyśla z Michaelem Bayem i firmą od efektów specjalnych ILM, nad stworzeniem Transformers 3 od razu w 3D. Jedynym problemem do rozwiązania jest czas, który trzeba poświęcić na stworzenie. Prawdopodobnie będzie przesunięcie premiery.

Cieszycie się z takiego obrotu sprawy?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Adam_Siennica

Ponieważ dlaczego są nie powalają? Bo mamy "rzeczywiste" 3D zamiast nierealnych co chwila wyskakujących z ekranu przedmiotów? :|

nowiks147

a ja mam na ten temat inne zdanie, avatara bardzo fajnie się ogląda w 3d ale szczerze mowiąc jego efekty nie są powalające, najlepsze w tym filmie to flora i fauna tak inna od tega co znamy na codzień

Scarlett666

Nie powiedziałabym, że Avatar coś zrewolucjonizował w kwestii masowego wypuszczania filmów w 3D, bo już przed nim prawie wszyscy próbowali kręcić filmy w 3D… A że teraz chcą kręcić nowe, w technologii Avatara, to raczej normalne – sprzedało się tak dobrze, pewnie sprzeda się i drugi raz. Kasa, kasa, kasa. I osobiście, nie cieszy mnie to ;).

alienK

Myślę, że powstała nowa moda. Moda na krytykowanie 3D. Spokojne, 3D nie zabije kina, może je jedynie wzbogacić. Nie wydaje mi się żeby ta technologia miała całkowicie zastąpić "klasyczne" 2D, jeżeli tak się kiedykolwiek stanie to jeszcze daleka droga do tego. Poza tym o co tyle krzyku skoro wszystkie zapowiedziane premiery 3D jednocześnie będą wyświetlane w tradycyjny sposób.

MakroX

Ja jakos cenie 2D…
Może ze wzgledu na sposob krecenia filmow i konkretnych ujec…
W koncu w 3D wiele scen robi sie by "wychodzily" z ekranu…
Choc nie ulega watpliwosci ze Avatar zrobil na mnie piorunujace wrazenie ale np Beowulf czy Oszukac przeznaczenie 4 to nie dziekuje.

Proszę czekać…