Szykuje się kontynuacja Strażników

Strażnicy

Szef DC Comics Dan DiDio postanowił stworzyć nową serię komiksów, które będą sequelem Strażników. Co za tym idzie, bardzo prawdopodobne staje się przeniesienie tego na duży ekran. Poprzedni szef Paul Levitz uważał, że temat kontynuacji tej serii jest całkowicie zamknięty i nigdy do tego nie dojdzie.

AKTUALIZACJA
Jednak plotki o możliwej ekranizacji, okazują się jak do tej pory nieprawdziwe i zostały dzisiaj zdemontowane, lecz ciągle mówi się o tym, że powstanie jednak kolejna seria komiksów.

Dzięki nakręceniu filmu komiks Watchmen – Strażnicy stał się najbardziej dochodowym wydawnictwem firmy DC Comics, więc nie dziwi fakt nacisku na kontynuację. Jednak Levitz wielokrotnie podkreślał, że kontynuacja zniszczy całą magię Strażników i zrazi do siebie fanów, podobne poglądy ma autor Zack Snyder.

Kadr z filmu Watchmen - StrażnicyKadr z filmu Watchmen - Strażnicy

Dan DiDio, stwierdził, że jeżeli Alan Moore (co jest wielce prawdopodobne) oraz Dave Gibbons nie zgodzą się napisać scenariusza, to znajdą się inni chętni. Podobno wszyscy aktorzy biorący udział w filmie mieli klauzulę dotyczącą ich występu w możliwym sequelu, więc nawet gdyby odmówili, są zobowiązani do uczestniczenia w projekcie.