Szykuje się kontynuacja Strażników 1

Szef DC Comics Dan DiDio postanowił stworzyć nową serię komiksów, które będą sequelem Strażników. Co za tym idzie, bardzo prawdopodobne staje się przeniesienie tego na duży ekran. Poprzedni szef Paul Levitz uważał, że temat kontynuacji tej serii jest całkowicie zamknięty i nigdy do tego nie dojdzie.

Strażnicy

AKTUALIZACJA
Jednak plotki o możliwej ekranizacji, okazują się jak do tej pory nieprawdziwe i zostały dzisiaj zdemontowane, lecz ciągle mówi się o tym, że powstanie jednak kolejna seria komiksów.

Dzięki nakręceniu filmu komiks Watchmen – Strażnicy stał się najbardziej dochodowym wydawnictwem firmy DC Comics, więc nie dziwi fakt nacisku na kontynuację. Jednak Levitz wielokrotnie podkreślał, że kontynuacja zniszczy całą magię Strażników i zrazi do siebie fanów, podobne poglądy ma autor Zack Snyder.

Kadr z filmu Watchmen - StrażnicyKadr z filmu Watchmen - Strażnicy

Dan DiDio, stwierdził, że jeżeli Alan Moore (co jest wielce prawdopodobne) oraz Dave Gibbons nie zgodzą się napisać scenariusza, to znajdą się inni chętni. Podobno wszyscy aktorzy biorący udział w filmie mieli klauzulę dotyczącą ich występu w możliwym sequelu, więc nawet gdyby odmówili, są zobowiązani do uczestniczenia w projekcie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Piotr Biernacki 2010-02-04

Chyba Quagmire ma rację. Nie wiedziałem, że Watchmen tak "mało" zarobili. Mam nadzieję, że kontynuacja komiksu również nie powstanie, bo wszystko by było naciągane. Ale jak zawsze decydenci chcą wydoić krowę do pełna.

Quagmire 2010-02-04

Na szczęście nie dojdzie do realizacji tej kontynuacji z bardzo prostej przyczyny: budżet 130 mln$, wpływy z USA 108 mln$, wpływy z całego świata 185 mln$. Tak więc finansowa klapa, nikt nie wyłoży pieniędzy na kolejnych Watchmenów, choćby nie wiem jak dobrze sprzedawał się komiks czy DVD.

Redox 2010-02-04

Nie no, załamaliście mnie po prostu tym newsem… "Strażnicy" to jedna z najdoskonalszych adaptacji komiksowych i wszelkie "uzupełniania" jej na siłę wpłyną tylko na jej niekorzyść.
Jestem na nie…

Mateusz 2010-02-04

Popieram opinię, że następna część strażników może być klapą, myślę, że pierwsza część zakończyła się w dobry sposób a kontynuacja mogła by to zniszczyć.

Adam Siennica 2010-02-04

Cytując Dartha Vadera z Zemsty Sithów – "Nooooooooooooooooooooo!".

Proszę czekać…