Avatar przegrywa!

Wciąż ją kocham

Nieoczekiwanie romans Wciąż ją kocham z Channingiem Tatumem i Amandą Seyfried zaskoczył całą branżę i zdetronizował w box office Avatara Jamesa Camerona. Obraz w reżyserii Lasse Hallstroma na podstawie powieści Nicholasa Sparksa zarobił 32.4 miliony dolarów, mając silną średnią 10,913 tysiąca dolarów na kino.

Film o budżecie 25 milionów dolarów przyciągnął do kin w 84 % kobiety, a dwie trzecie z nich poniżej 21 roku życia. Jednocześnie jest to rekord kinowy w weekendzie finału Super Bowl. Poprzedni należał do filmu Miley Cyrus.

AvatarAvatar

Pomimo spadku na drugi miejsce, Avatar zarobił 23,6 miliona, co jest, oczywiście, nowym rekordem w ósmym tygodniu wyświetlana, pokonując ponownie Titanica, który miał 23 miliony. W USA film ma na koncie już 630.1 miliona dolarów. Poza granicami Stanów, Avatar zarobił 76 milionów, co daje nam wynik 1.580 miliarda. Na całym świecie obraz osiągnął już kwotę 2,210 miliarda.

Film akcji Pozdrowienia z Paryża z Johnem Travoltą i Jonathanem Rhysem Meyersem zadebiutował na trzecim miejscu z rozczarowującym wynikiem 8.1 miliona dolarów.

Edge of DarknessEdge of Darkness

Thriller z Melem Gibsonem, Edge of Darkness spadł na czwarte miejsce, zarabiając 7 milionów. Razem na koncie ma już 29,1 miliona.

Czy spodziewaliście się, że właśnie taki film pobije Avatara?