Christopher Nolan i Superman? 0

To chyba największy szok w świecie ekranizacji komiksów od ogłoszenia restartu Spider-Mana. Twórca Mrocznego Rycerza i Batmana: Początek, Christopher Nolan został zatrudniony przez studio Warner Bros. do uratowania serii o Supermanie.

Superman vs. Doomsday

Ma być mentorem, nadzorcą projektu. Ostatnią część, Superman: Powrót wyreżyserował Bryan Singer. Zarobiła ona na świecie 391 milionów dolarów, co przy budżecie 270 milionów było wynikiem słabym.

Ta wiadomość na pewno powiązana jest z ostatnią współpracą Warnera z DC Comics, z której wyrosła firma DC Entertainment. Jako że twórcy komiksu, Jerome Siegel i Joe Shuster mają odzyskać prawa w 2013 roku, producenci mówią, że kolejny film zobaczymy najpóźniej w 2012 roku.

Nie jest jasne, na czym dokładnie ma polegać praca Nolana. Czy mają być to sugestie do kierunku w jakim ma podążyć projekt, czy wyboru reżysera, scenarzystów i aktorów.

Na razie jest projekt na bardzo wstępnym etapie, więc musimy czekać na dalsze informacje. Tytuł roboczy brzmi Superman 3.0.

Czy Nolan zdoła uratować serię, która od lat jest martwa? Jak myślicie? Co chcielibyście zobaczyć w nowym Supermanie? Może walkę z największym wrogiem znanym jako Doomsday?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

HeRr

Nie rozumiem czemu seria jest od lat martwa? Superman Singera nie był wybitny, ale co najmniej poprawny. Po prostu idea superbohatera jakim jest Superman w dzisiejszych czasach jest już nieco przestarzała. Poza tym Singer zdecydował się na Lexa Luthora, który jest mocno wyeksploatowanym tematem. Pewnie ja sam szybciej kopnę w kalendarz, niż zobaczę walkę Supermana z Doomsdayem na dużym ekranie.

Quagmire

Nie tęsknię za wersją Burtona, bo jak wiadomo chciał on obsadzić w głównej roli Nicolasa Cage’a co byłoby co najmniej dziwne… Za to scenariusz Kevina Smitha który powstał zanim Burton i Cage zaangażowali się w projekt musiał być bardzo ciekawy.
Nolan jako zbawiciel Supermana? Ciekawe czy uda mu się połączyć dwa tak duże projekty, nawet jeśli tutaj będzie tylko producentem.

Gozio

Mogliby zaszaleć i z ekranizować Superman: Red Son, to by było coś :)

MJ_MARTINO

Nieważne kto nakręci i tak przecież obejrzymy :)

Proszę czekać…