Christopher Nolan i Superman?

Superman vs. Doomsday

To chyba największy szok w świecie ekranizacji komiksów od ogłoszenia restartu Spider-Mana. Twórca Mrocznego Rycerza i Batmana: Początek, Christopher Nolan został zatrudniony przez studio Warner Bros. do uratowania serii o Supermanie.

Ma być mentorem, nadzorcą projektu. Ostatnią część, Superman: Powrót wyreżyserował Bryan Singer. Zarobiła ona na świecie 391 milionów dolarów, co przy budżecie 270 milionów było wynikiem słabym.

Ta wiadomość na pewno powiązana jest z ostatnią współpracą Warnera z DC Comics, z której wyrosła firma DC Entertainment. Jako że twórcy komiksu, Jerome Siegel i Joe Shuster mają odzyskać prawa w 2013 roku, producenci mówią, że kolejny film zobaczymy najpóźniej w 2012 roku.

Nie jest jasne, na czym dokładnie ma polegać praca Nolana. Czy mają być to sugestie do kierunku w jakim ma podążyć projekt, czy wyboru reżysera, scenarzystów i aktorów.

Na razie jest projekt na bardzo wstępnym etapie, więc musimy czekać na dalsze informacje. Tytuł roboczy brzmi Superman 3.0.

Czy Nolan zdoła uratować serię, która od lat jest martwa? Jak myślicie? Co chcielibyście zobaczyć w nowym Supermanie? Może walkę z największym wrogiem znanym jako Doomsday?