"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie remake Czarnej dziury? 0

Reżyser Joseph Kosinski, który aktualnie pracuje na planie filmu Tron Legacy poinformował w wywiadzie, iż jest zainteresowany produkcją remake’u słynnego obrazu studia Walta Disneya pt. Czarna dziura. Na chwilę obecną nic poza deklaracją reżysera nie wiadomo odnośnie planów studia na nakręcenie tego projektu. Czy faktycznie powstanie?

Reżyser Joseph Kosinski

Kadr z filmu Czarna dziuraKadr z filmu Czarna dziura

W wywiadzie Kosinski poinformował, iż po Tron Legacy marzy mu się produkcja świetnego filmu fantastycznonaukowego, który spodobałby się zarówno krytykom jak i widzom. Potencjał widzi w remake’u Czarnej dziury – największego niewypału studia Walta Disney’a, które pod koniec lat 70-tych był obrazem o najdroższym budżecie.

Artysta poinformował, iż z oryginału chce pozostawić to, co najlepsze – postać czerwonego robota Maximiliana, statek kosmiczny U.S.S. Cygnus oraz fakt istnienia czarnej dziury. Nad scenariuszem już rozpoczął pracę Travis Beacham.

Przypomnijmy, iż obraz pt. Czarna dziura pojawił się w kinach w 1979 roku. W ówczesnych czasach była to najdroższa produkcja w historii kina (o 26 mln $ budżecie). Film był opowieścią o statku kosmicznym Palamino, który podczas eksploracji kosmosu odnajduje zaginiony statek U.S.S. Cygnus, który krąży w pobliżu czarnej dziury. Wkrótce załoga Palamino przekonuje się, iż Cygnus dowodzony jest w całości przez roboty a jedynym człowiekiem na jej pokładzie jest szalony naukowiec, doktor Hans Reinhardt, który chce zbadać czarną dziurę.

Obraz stał się największą klapą w historii studia zarabiając na całym świecie niecałe 15 mln $.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…