Aronofsky nadal liczy na RoboCopa

Reżyser Darren Aronofsky

Niedawno reżyser Darren Aronofsky, który aktualnie pracuje przy filmie Black Swan (z udziałem Natalie Portman i Winony Ryder) potwierdził, iż wciąż liczy, że będzie mógł nakręcić własną wersję RoboCopa. Problemem jest fakt, iż prawa do tytułu posiada studio MGM, które aktualnie jest w stanie upadłości. Na dodatek wcześniej studio kłóciło się z reżyserem o wizję tego filmu.

Przypomnijmy, iż spór, na linii Aronofsky- MGM toczył się przede wszystkim w kwestii tego, pod jaką kategorię wiekową cały projekt miałby być dostosowany. Reżyser chciał nakręcić brutalny film, który otrzymałby kategorię R, na co oczywiście nie było zgody studia. Z kolei studio chciałoby, aby nowy RoboCop nakręcony został w technologii 3D, której przeciwnikiem jest Aronofsky. Czy więc to oznacza, że nowy film nie powstanie?

Anonimowe źródła zbliżone do szefów MGM twierdzą, iż najprawdopodobniej studio będzie chciało zatrudnić innego reżysera do nowej wersji RoboCopa. Takiego, który byłby im bliższy ideowo. Ale wszystko może się zmienić po tym jak będzie wiadomo, kto kupi MGM.

RoboCop to historia policjanta, który zostaje śmiertelnie postrzelony. Lekarze nie widząc szans na uratowanie postanawiają wykorzystać jego ciało do pewnego eksperymentu. Tak powstaje pierwszy cyborg- policjant. Jego zadaniem jest walka ze złem.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux