"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Aronofsky nadal liczy na RoboCopa 0

Niedawno reżyser Darren Aronofsky, który aktualnie pracuje przy filmie Black Swan (z udziałem Natalie Portman i Winony Ryder) potwierdził, iż wciąż liczy, że będzie mógł nakręcić własną wersję RoboCopa. Problemem jest fakt, iż prawa do tytułu posiada studio MGM, które aktualnie jest w stanie upadłości. Na dodatek wcześniej studio kłóciło się z reżyserem o wizję tego filmu.

Reżyser Darren Aronofsky

Przypomnijmy, iż spór, na linii Aronofsky- MGM toczył się przede wszystkim w kwestii tego, pod jaką kategorię wiekową cały projekt miałby być dostosowany. Reżyser chciał nakręcić brutalny film, który otrzymałby kategorię R, na co oczywiście nie było zgody studia. Z kolei studio chciałoby, aby nowy RoboCop nakręcony został w technologii 3D, której przeciwnikiem jest Aronofsky. Czy więc to oznacza, że nowy film nie powstanie?

Anonimowe źródła zbliżone do szefów MGM twierdzą, iż najprawdopodobniej studio będzie chciało zatrudnić innego reżysera do nowej wersji RoboCopa. Takiego, który byłby im bliższy ideowo. Ale wszystko może się zmienić po tym jak będzie wiadomo, kto kupi MGM.

RoboCop to historia policjanta, który zostaje śmiertelnie postrzelony. Lekarze nie widząc szans na uratowanie postanawiają wykorzystać jego ciało do pewnego eksperymentu. Tak powstaje pierwszy cyborg- policjant. Jego zadaniem jest walka ze złem.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2010-02-13

Nie jest skazany na efekciarstwo, bo kto powiedział, że musi się podporządkowywać współczesnym, zabójczym, trędom kina?

Redox 2010-02-12

Aronofsky czuje się lepiej w kręceniu prostych historyjek przy użyciu minimalnych środków wyrazu (vide "Zapaśnik"). Kręcąc lub trafniej- ożywiając tą serię RoboCopa skazany jest na efekciarstwo, bez którego ani rusz we współczesnym kinie i obawiam się, że może wyjść z tego taka pretensjonalna i płytka papka jak jego "Źródło".

Quagmire 2010-02-12

Mogliby dojść do kompromisu w stylu- wizja i swoboda twórcza Aronofsky’ego ale w 3D. Droższe bilety mogą pomóc zwrócić film z kategorią R. Ale z drugiej strony czy taki RoboCop w wizji Aronofsky’ego jakiego sobie wyobrażam (czyli Verhoeven + Requiem dla snu) ma sens w 3D? Przy szalonym montażu i znerwicowanej pracy kamery?

Ronaldinho 2010-02-12

Darren Aronofsky to dla mnie reżyser, który utrzymałby Robocopa w duchu genialnej jedynki w wersji reżyserskiej.
Najbardziej poraża mnie fakt, że dotychczasowe władze w studiu chciały filmu raczej słabego, ale takiego cool z efektami i 3D. Mam nadzieję, że ktoś kto kupi MGM, będzie miał jako jeden z celów "trzymanie marki", czyli przy produkcji filmu dbać, aby był to produkt jak najlepszy pod względem artystycznym, ale też dobrze zarabiał.

JohnnyDepp 2010-02-12

Ciekawe czy Aranofskiemu udałoby sie to co Nolanowi z Batmanem , wydaje mi sie że tak !!

Proszę czekać…