widoczny tu i tam. hasam.

DiCaprio i Damon na czele 0

Obraz Martina Scorsese'a Infiltracja z Mattem Damonem i Leonardo Di Caprio w rolach głównych trafił na pierwsze miejsce amerykańskiego box office, zarabiając 27 milionów dolarów. Na drugim miejscu pojawił się film Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek. Na dalszych miejscach znaleźli się między innymi Jackassi, którzy w tamtym tygodniu trymufowali i drugi tydzien pojawia się Patrol z Kevinem Costnerem i Ashtonem Cutcherem w rolach głównych.

Infiltracja to przeróbka chińskiego obrazu Infernal Affairs: Piekielna gra. Młody tajniak z policji w Bostonie (Leonardo DiCaprio) ma przeniknąć do przestępczej organizacji. Jednak mafijna rodzina również ma swego szpiega (Matt Damon) w wydziale śledczym policji. Gdy dla mafii i policji staje się jasne, że mają szpiegów w swych szeregach rozpoczyna się gonitwa z czasem. Kto wcześniej odkryje wroga też przeżyje.Obraz w pierwszy weekend zarobił ponad 27 milionów dolarów.

Drugi miejsce okupuje również debiutant – Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek z wynikiem gorszym o 8 milionów. Fabuła, przeniesiona do 1969 roku, opowiada o grupie przyjaciół, która trafia do chaty Hewittów, gdzie do roli Leatherface'a, okrutnego mordercy, przysposabiany jest bohater makabrycznej serii, ich syn, Thomas.

W najnowszym notowaniu po raz pierwszy znalazł się także obraz Employee of the Month, z Danem Cookiem, Danem Shepardem i Jessicą Simpson. Komedia opowiada historię dwóch rywalizujących z sobą pracowników sklepu, których kariery potoczyły się całkowicie odmiennie. Rywalizacja przybiera na sile, gdy pojawia się nowa, piękna pracowniczka. Film w pierwszy weekend zarobił 12 milionów dolarów, dzięki czemu zajął czwartą pozycję.

Zwycięzca z poprzedniego tygodnia, Sezon na misia spadł na trzecie miejsce z wynikiem ponad 44 milionów dolarów po drugim tygodniu pokazów. W oryginalnej wersji animacji, która niebawem pojawi się w Polsce, głosów użyczyli Martin Lawrence (Boog – niefrasobliwy niedźwiedź grizzly) i Ashton Kutcher (Łoś).

Światowy Box Office tego weekendu przedstawia się następująco:

1. Infiltracja $27 mln.

2. Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek $19.15 mln.

3. Sezon na misia $16 mln.

4. Employee of the Month $11.8 mln.

5. Patrol $9.6 mln.

6. Jackass Number Two$6.4 mln.

7. School for Scoundrels $3.4 mln.

8. Gang z boiska$2.3 mln.

9. Jet Li's Fearless $2.2 mln.

10. The Illusionist $1.8 mln.

megafon.pl /yahoo.

Matt Damon w Infiltracji 2006Matt Damon w Infiltracji 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

majron

wiesz…bywa :P zycie :D

leprechan

nawet tego nie mam zamiaru ruszac :D

Ronaldinho

"TCM: Początek" – z niecierpliwością czekam na polską premierę :-)

leprechan

dobra ;-) wiedzialem, ze bledem bedzie pisanie o amerykanskim kinie ;-) wiec dalej sie bede kurczowo trzymal polskiego i europejskiego :D

majron

ogolnie wszystko fajnie ciesze sie ze departed na czele ale leprechan ostatnio ciagle dubluje :) moj news o mafia cop tez zdublowal i to jeszcze ze zlym zdjeciem rezysera :P

Proszę czekać…